Patrząc na polaków: ŁADNIE KOPIUJEMY ZACHODNIE RZECZY 😦

Komunikator, społecznościowe portale, rozwiązania. Wszystko tak bardzo podobne, że aż patrzeć szkoda i tylko zwiesić głowę, jak to działa i jak się rozwija, a jak to jest na świecie. Tak można powiedzieć, że jesteśmy my i świat.

strona www: fotka – ocena zdjęć, wysyłane wiadomości, lista kontaktów, prezentowanie się, opisy siebie…

strona www: nasza-klasa – boom, i zamiast klasy mamy znajomych rodzinę i kogo się da, zastąpienie Facebook i MySpace, nikt nie myślał że tu gówno jest, komentowanie zdjęć z wakacji, a co mnie obchodzi kto gdzie był, jak zechce to się przejdę i zobaczę i pogadam przy okazji, a poza tym to dlaczego chcesz, aby cię dodał do swoich znajomych, czy cię kurna znam??

GG – video 2009, WDF, teraz – „nie róbcie z z nas pederastów”, przecież tu nic nie ma….ten komunikator rozłącza się częściej niż człowiek idzie do wc 😐

blip – O TAK!! – podróbka Twitter-a 😀 graficznie to chce mi się płakać, a każdy tam pisze takie teksty że głową w ścianę się czasami chce rąbnąć (wstawki na stronach/blogach, obok postów), to już gadacie ludzie na stronie www, przecież to marna namiastka czyta – do czego to doszło??

nie mówiąc o innych rzeczach…..

Najlepiej to widać, jak Polak wyjedzie na zachód i okazuje się że tu nie ma tego co jest w Polsce. Dlaczego, bo tam już dawno odkryli jedną prawdziwą rzecz: po co coś kopiować i tworzyć, jeśli kontakt z resztą świata jest zerowy?? Bo może Polska się sama odgradza od reszty świata….

———————–

Komunikator Gadu-Gadu. Każdy Polak mający internet wie, co to jest.

Prawda jest taka, jak by Polska nie była tak ograniczona technicznie, to by było inaczej. U nas ludzie mają wbite do głowy, Polskie, najlepsze, nie ważne co oferuje ktoś inny. Taaaa, i wychodzi, że Mongolczyk zna angielki, polski i swój język, a Polak, wielkie G, bo zaciągnie śląskim, kaszubskim i nawet Polak z Polakiem się nie dogada…

A teraz trochę historii, dla tych co nie poczytali, a myślą że wiedzą wszystko, czas pokazać ograniczenie Polaków.

Gadu-gadu
15 sierpnia 2000 – start
„Gadu-Gadu opierało się na wcześniejszym o 4 lata pomyśle czterech izraelskich programistów, twórców ICQ.”
„Wynikało to przede wszystkim z braku konkurencji. Microsoft dopiero co rozpoczął pracę nad własnym komunikatorem, a ICQ był w Polsce bardzo słabo znany. W efekcie Gadu-Gadu zajęło niszę rynkową i do dziś piastuje pozycję zdecydowanego lidera rynku…”

21 czerwca 2002 – Rozmowy głosowe
KTO TEGO UŻYWAŁ, LUB UŻYWA??

Patrząc na rozwój GG, to widać że komunikator w ciągu 4 lat, zyskał normalną funkcjonalność (czyt. można było go, w miarę, normalnie używać) , którą powinien mieć od początku. 2 lata ludzie czekali na coś nowego i jest 2008 rok i coś się rusza, a w tym czasie, nic sie nie działo.

MSN (Windows Live Messenger)
start – July 22, 1999
„This version was followed the next year by version 3.0 (3.0.0080), which was released May 29, 2000. It included file transfers and PC-to-PC and PC-to-phone audio capabilities with Net2Phone, one of the first VOIP providers”

„… który ukazał się 29 maja 2000. Zawierał on transfery plików i komputer-komputer oraz komputer-telefon audio, zdolności z funkcja Net2Phone, jednym z pierwszych dostawców VOIP”

Jak przeczytamy dalej, okazuje się że z wersji na wersję, wszystko rozwijano i ulepszano, rok w rok było lepiej i więcej.

najważniejsze: ROZMOWA VOIP – 2000 , później możliwość nagrania wiadomości, która odsłucha osoba do której ją wysyłamy, nagranie video które wysyłamy i ktoś sobie ogląda i wie co się stało, zmiana okna rozmowy, listy kontaktów, to było w msn w 2002 roku.

Yahoo! Messenger
windows:
start – March 9, 1998
2007 – Fix to two Cam exploits (poprawiony błąd dwóch kamerek??)
wersja na MAC:
Wrzesień 24, 2003
* Chat
* Webcam
* Conference chat
???? – Mac już miał video i konferencje w 2003.

ICQ
ICQ start – 1996
„December 1, 1999 — ICQ („I Seek You”), the world’s largest online communications community, today announced that its worldwide community has surpassed 50 million registered users”

1 grudzień 1999 – ICQ („I Seek You „), największa na świecie społeczność internetowa, ogłosiła dziś, że przekroczyła 50 mln zarejestrowanych użytkowników na świecie

———-
Dlatego jak nie gadu-gadu, które niby jest tak cudowne, a ze swojej cudowności nic nie ma, TO INNY komunikator by zawojował Polskę. Bo użytkownik reszty świat, próbując obsługiwać GG, wywali go po 5 min z dysku mówiąc: This is terrible !! no way….!! I’m back to my MSN, Yahoo ,ICQ
Tak gadu-gadu, może zawojować Ukrainę i inne kraje, które były i są zacofane informatycznie przez komunizm jaki w tych krajach występował i początki, tego co na zachodzie było znane dużo wcześniej.
————–
Doznałem szoku jak ktoś mi pokazał msn w 2007 roku i było w nim video, głos, emotki ruchome i różniste, i takie, jakie ja nie miałem, ale ktoś miał i też je widziałem, że po wgraniu dodatku można było się bawić oknem rozmowy, pociachać go – masę rzeczy, o których szary Polak nie wiedział, bo miał GG, jak ja to mówię, ograniczone GG 🙂
——–
A na koniec powiem: są inne komunikatory, które wyglądają lepiej, działają lepiej i są lepsze i po polsku 🙂
Jak AQQ i tlen, a pełny zestaw komunikatorów mamy na Wikipedia. Ale komu się chce czytać, jak prawie każdy mi powie: mam GG, po co mi więcej? A wszystko będzie do momentu, jak szary Polak, nie przekona się że coś jest innego i lepszego….

Tylko kto to rozumie?? i komu się zechce wybić po za ramy jednego myślenia, właściwego myślenia ??

Reklamy

2 myśli na temat “jakby nie było gadu-gadu, było by lepiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s