We wcześniejszym poście napisałem o programie bum, który znajduje się w repozytoriach Ubuntu. który może nam zredukować czas ładowania się systemu, który i tak jest w miarę szybko. Choć z własnych doświadczeń z różnymi dystrybucjami linux-a, wiem że ładowanie się systemu to jest nic do tego jak on działa, funkcjonuje i jakie funkcje, rozwiązania, pomysły zawiera.
No ale, wracajmy do tematu.

Trzeba wiedzieć, że do instalacji w Ubuntu czy Debian-ie jest synaptic, a w terminalu polecenie: sudo apt-get install ….

Przed nami: startupmanager
Programik, ale można go nazwać nakładką do edycji Grub-a (manager listy systemów).
Bez zmiany plików, grzebania, szukania – można zmienić czas oczekiwania na decyzję wyboru systemu, rozdzielczości. Bardzo fajną funkcją jest, odznaczona opcja: „Pokaż tekst podczas uruchomiania” – co powoduje ze podczas ładowania się systemu, jak usplash nam się wyłączy, będziemy widzieć tylko czarny ekran, aż do momentu pokazania się gdm (ekran logowania się do systemu). Zamiana kolorów, dodanie tła do Grub-a, z tym programem to prostota sama w sobie. Jest tu też moduł do zarządzania usplash, ale jak na razie

Wiadomo, trzeba wiedzieć co się robi, ale dla początkującego, który nie zna się na edycji pliku gruba, to dobra okazja do bezstresowej edycji, gdzie wszystko jest jasne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s