Pozostawienie dwóch paneli, wizytówki Gnome i garść moich pomysłów 🙂 choć wiem że i tak nie zostaną wdrożone, ale sami pomyślcie co to by była za rewolucja.

— dodanie wysuwanego menu, miejsca dla naszego własnego użytku
Po najechaniu na brzeg ekranu pokazywała by się ikonka z możliwością przejścia na kolejny pulpit, albo wysunięcie edytowanego menu, lub po prostu ukazanie się miejsca do własnych potrzeb. Działo by to na zasadzie dodatkowego panela z zapamiętywaniem. Rozkład był by różny od najechania myszką, czyli jedno miejsce w każdym miejscu. Szybkie skierowanie myszką w dany brzeg przeskakiwało nas do pulpitu, ale tylko w tedy, jeśli nie posiadali byś my by żadnych plików w takim menu. Na wszystkich płaszczyznach możliwość założenia więcej niż jednego panelu/miejsca. Co do powoduje, że pracując nad czymś mam np. po prawej u góry jedno miejsce, po środku drugie i na dole po środku trzecie, w każdym inne pliki. Mając otwarte okno programy mogę sobie ustawić, aby np. panel u góry po prawej miał zdjęcia, oczywiście panel z Gnome zostaje cały czas, panel u góry po środku np. zapisane przerobione zdjęcia, a panel na dole np. podgląd plików pulpitu, co to daje: pisząc maila, nie muszę zmniejszać okna programu w tym czasie mam włączony program Gimp lub inny program graficzny: po prostu najeżdżam na brzeg i mam podgląd pulpitu i zaznaczam sobie plik i przeciągam do danego programu czy pocztowego czy graficznego. Można tym samym zlikwidować całkowicie menu. Ponieważ 3 punkty na ekranie: lewo, prawo i środek z wysuwającym się menu, można dać jako menu. Zmniejsza to panel górny do zegara i ikonek uruchomionych programów. W ten sposób pokazywanie menu może zniwelować kompletnie panel u góry 🙂 Dlaczego? ponieważ panel dolny można zastąpić, wysuwanym menu, miejscem, panelem, który się chowa lub go zostawić i używać jak dotychczas.
Takie panele były by przezroczyste lub prawie przezroczyste z możliwością ustawień.

— pozostawienie zegara i ikonek jakie są,
ale ustawienie ich w poziomie, z możliwością schowania się- ukrywanych. Po najechaniu na zegar, ujawniała by się nam albo w pionie albo w poziome cała zawartość z możliwością ustawienia.
— Pulpity u góry i na dole, a nie na bokach, z możliwością przestawienia.
— Podwójny pulpit
Co to za pomysł, po prostu pulpit w pulpicie przestawiany po naciśnięciu PPM i kółka w myszce lub własna kombinacją klawiszy. Powodowało by to stworzenie dwóch pulpitów na sobie, ale nie zależnych, z możliwością zablokowanie hasłem tego drugiego. Wyglądało by to na nowe logowanie ale, w czasie rzeczywistym z możliwością dodania hasła. Np. Pracuję nad czymś na jednym pulpicie trzymam projekt, ale na dolnym mogę mieć swój pulpit, z własnymi panelami, śmietnikiem na pulpicie.
–stos zdjęć i katalogów
Zaznaczając jakimś skrótem klawiszowym i LPM zaznaczał bym sobie pliki lub katalogi, które po puszczeniu robiły by się większe (szerokość i wysokość) 3 krotnie, ale tylko dlatego że robił by sie z nich pióropusz. Taki układ można było by powiększyć i zrobić z tego jedną całość z możliwością przegrupowania lub rozgrupowania wybranych lub całości wybranych elementów. Można by tu użyć graficznego przedstawienia elementów jak to ma compiz dla pokazania uruchomionych programów, że okna się przesuwają jak w kolejce. Robiło by się to kółkiem myszki, po najechaniu na taki stos, otwierała by się nam wyszukiwarka w stosie, nie tylko katalogów, ale też plików. Taki stos można by sobie powsadzać po bokach z panelach/miejscach.
— Większa integracja z gnome look i innymi podobnymi inicjatywami.
Brak przycisku do przejścia na daną stronę ale automatyczne wejście na daną stronę, ale bez loga czy zbędnych reklam. Przeglądarka w oknie wyboru ustawień, czyli przeglądanie wszystkiego jak w przeglądarce, ale instalacja theme odbywa się automatycznie, zostaje ściągnięta paczka i zainstalowana, bez przechodzenie na stronę. Taki panel, miał by już ustawione wyszukiwarkę, aby nie szukać na stronie lub gotowe menu aby przejść i do interesującej nas pozycji.
— Ustawienia podstawowe z boku ikonka lub cokolwiek do ustawień zaawansowanych, które są graficzne,ale pozwalają na większą ingerencję w ustawienia własnego systemu.

Co dają moje pomysły: całe programy na oknie naszego laptopa lub komputera. Szybko dostęp do tego co robię lub chcę. Ustawienie wszystkich pomysłów jak chce. Ustawienia dla początkujących i dla tych bardziej obeznanych. Zmiana prostoty na funkcjonalność i prostotę. Gnome shell to pomyłka, ani prosty a już na pewno nie funkcjonalny.

Można naprawdę wiele wymyślić, ale trzeba chcieć a nie proponować prace wyglądające i działające jak jak program napisane przez studenta pierwszego roku….

Gnome 3, no thanks 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s