Od poniedziałku w Pidgin na system Linux (ta sama sytuacja w Arch i Ubuntu) nie działają awatary w protokole GG, to samo w komunikatorze tlen na linux-a. Zasłyszana gdzieś blokada innych komunikatorów z protokołem GG i pełna kompatybilność TYLKO programu Gadu-Gadu do komunikacji w tej sieci, moim zdaniem można zacząć za rozpoczętą. Znając twórców, tej kompletnej pomyłki internetu, za jakiś czas zaczną się problemy z logowaniem, lub utrudnianie życia w rozmowach.

Ale tak naprawdę, nie można od razu skazywać palcem że to „ich” wina, choć dziwnie że taka awaria wynikła nie tylko w jednym komunikatorze, a do tego że lada dzień (wg. doniesień i zasłyszeń) ma wyjść finalna wersja tego „czegoś” (czytaj komunikator GG, bo nie można go tak nazwać).

Więc czy problemy z awatarami to początek czy chwilowy problem ??
A może początek i zapowiedź kolejnych??

Nie wiadomo….
…wiadomo że awatary znikły u każdego kto się zalogował z osób na liście kontaktów i nie pojawiły się wcale w innym komunikatorze.
Problem zaobserwowany na dwóch różniących się systemach linux, używających komunikatora Pidgin w wersji 2.6.4, oraz w komunikatorze Tlen na Ubuntu.
Przypadek…?

—————
Od innych stron:
Potwierdzają to testy przeprowadzone przez inne osoby:

GG10 –> GG7 – wiadomość NIE dochodzą
GG7 –> GG10 – wiadomości dochodzą

GG10 –> GG10 – wiadomości dochodzą

GG10 –> Tlen – wiadomości NIE dochodzą
Tlen –> GG10 – wiadomości dochodzą

Żródło: pokazywarka.pl


>>>Fakty dojścia wiadomości z GG7 do GG 10 jest raczej oczywisty, brak szyfrowania 🙂
Może to też tłumaczyć dlaczego nie działa to w drugą stronę, brak szyfrowanie w GG7, które odrzuca dane.
Winę też może lub ponosi: Kodowanie w UTF8 dla wysyłanych i odbieranych wiadomości, więc co zrobili twórcy dla rozwoju komunikatora GG?? A może cofają się do tyłu, ponieważ rozbudowują komunikację ze stroną mojageneracja.pl zamiast pracować nad tym, czym jest komunikator, czyli rozmowy 🙂
————-
Ale nie ma się co łamać 🙂 nowe kadu, które rozpoczęło testy właśnie wprowadza obsługę długich numerów i twórcy nawołują do testów z użytkownikami nowych numerów, choć raczej chodzi o testy z komunikacją z nowym GG10 🙂

Po krótkich moich testach z długim numerem z Kadu:
Tlen linux
Rozmowa:
Tlen Linux (długi-numer) <–> Kadu
Zdjęcia (jako plik lub obrazek w oknie rozmowy):
Tlen <–| Kadu

Pidgin:
Rozmowa:
Pidgin (długi-numer)  <–> Kadu
Zdjęcia (jako plik lub obrazek w oknie rozmowy):
Pidgin <–| Kadu

Co może dziwić, że komunikator Pidgin przyjmie i wyświetli zdjęcie w oknie rozmowy. Co na to komunikator tlen: wyświetli tylko ikonkę zdjęcia gdzie mogę je obejrzeć klikając dwa razy. Żaden komunikator nie umie przesłać zdjęcia do Kadu. Nie poprawiło mi humoru, że tlen nie radzi sobie z przesyłaniem plików w sieci GG, po sekundzie anulując przesyłanie, gdzie u nas (tlen linux) widnieje komunikat: czekam na autoryzację. Z Pidgin nie ma się co męczyć, nie umiał i nie umie nadal przesłać zdjęcia, ani plików do Kadu, tlen-a, czy oryginalnego GG (każde wydanie).

Reklamy

2 myśli na temat “Początek blokady od twórców GG??

 1. hej, wszedłem na Twojego bloga z ubucentrum.net 🙂
  od tego tygodnia myślałem nad zadaniem pytania na jakimś forum, bo nie wiedziałem o co biega…
  teraz wiem. ale od siebie dodam, że Pidgina używam na U9.10 i korzystam nie tylko z gg. mam 2 kontakty z avatarami w yahoo messenger. no i tam też mi znikły ich facjaty :/ ale może to jakiś zbieg okoliczności…
  w każdym razie chciałoby się krzyknąć: na pohybel skurw…… !

  Polubienie

  1. Dziwne jest to że mi nie znikły awatary z gmail-a, ale tlen linux też zmienia co z awatarami, więc sprawa się większa. Awatary znikły mi tylko z GG, nie mam nikogo innego na innych kontach, bo ich nie posiadam. Kadu nigdy nie obsługiwało awatarów, więc go nie wyliczam. Ale wiem, że utrudnienia się zaczną, jak pokazuje możliwość kontaktu, blokowane są wszystkie programy oprócz GG10, a to już daje do myślenia.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s