Mnie nie zdziwiło posuniecie twórców przeglądarki Opera.
Wypuścili tylko źródła i paczki do uruchomienia programu z konsoli. Nie zostały stworzone, jak to było poprzednio, paczki instalacyjne dla poszczególnych dystrybucji linux-a. Oczywiście, nie które głowy podniosły krzyk.
Obecnie wyszło nowe wydanie pre-alpha, ale nie na linux-a. Paczki mają się pojawić w tym tygodniu, choć zastanawia fakt czy będę paczki dedykowane dystrybucjom czy znowu pakiet do uruchomienia.
Po namyślę dochodzę do wniosku, że to zamierzone ruchy. Obecnie Opera przecież próbuje wrócić do komputerów osobistych, co też zapowiada post (link w źródle) w pierwszym akapicie. Przyłączanie się do walki „o wolność”, z UE w sprawie M$ i IE, nie dała wyniku jakiego oczekiwali twórcy. Postępy prac jakie wymusił Chrome nad szybkością, poprawą działania przeglądarki i prostotą, spowodowały faworyzowanie Windows. Przecież na ten system będzie wykonywać szturm nowa Opera. Na systemach linux, jest jeden wybór, który jest instalowany automatycznie i to się podoba, ponieważ wiele osób przypadła do gustu przeglądarka Firefox. Inni zainstalują Chromium lub inną przeglądarkę dostępną w prosty sposób w systemie.
Dlatego kolejne posunięcia twórców Opery, mnie nie zdziwią, jak zawieszą wydanie wersji alpha na linux-a, wydając źródła i pakiety tylko do uruchomienia.

Źródło: Opera blog
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s