11 lutego 2009 wykonałem porównanie stawek wszystkich liczących się operatów komórkowych w Polsce, jest rok 2010, co oferują nam obecnie operatorzy w ofercie na kartę? Czy coś się zmieniło?
Spróbuje odpowiedzieć na to pytanie publikują obecnie funkcjonujące oferty.
PORÓWNANIE NIE OBEJMUJE PROMOCJI!!
Ponieważ kupując nową kartę sim, musimy je „uruchomić”, aby było taniej.

ZAPRASZAM DO NOWEGO ZESTAWIENIA NA 2011 🙂

Play, Fresh:
Koszt minuty do wszystkich sieci >> 29 gr
Koszt SMS do wszystkich sieci >> 9 gr
Koszt MMS do wszystkich sieci >> 19 gr

W ramach doładowań:
5 -9 zł >> 100sms na 5 dni
10 – 29 zł >> 250sms na 10 dni
30 – 49 zł >> 1000sms na 30 dni
50 – 300 zł >> 2000 na 50 dni.
—-
Promocje: po doładowaniu darmowy numer w Play(wybrany), pakiety minut do Play, pakiety MB w mobilnym internecie, ale tylko w strefie „tani internet”, czyli w zasięgu nadajnika Play inaczej nie działa i nalicza normalnie i inne, ale czy znaczące?

———————————————

Orange, Orange Go:
Wprowadziło taryfę malejącą: im więcej doładujesz tym masz taniej:

wartość doładowania 5 i 10 zł 25 zł / 40 zł 50 zł 100 zł i więcej
opłata za minutę do Orange i na stacjonarne 59 gr 39 gr 29 gr 20 gr
poza Orange* 59 gr 49 gr 29 gr 29 gr
SMS w Orange 18 gr 10 gr 5 gr 1 gr
poza Orange 18 gr 18 gr 18 gr 18 gr
MMS w Orange 30 gr 20 gr 10 gr 2 gr
poza Orange 30 gr 30 gr 30 gr 30 gr

Stawki do Play i Polsatu Cyfrowego >> 0,75, nie ważne za ile doładujesz.

Bardzo fajną rzeczą jest ściągnięcie sobie cennika z Orange Go 🙂 Dowiadujemy się w nim, że:

SMS wychodzący do sieci stacjonarnych >> Poukładane w zestawie za kwotę doładowania
1,22 zł 1,22 zł 1,22 zł 1,22 zł.

Są do wykupienia minuty, sms w ramach sieci Orange, ale czy ja wiem co mogę mieć w ramach nowej karty SIM, jeśli wszystko jest dopiero na stronie.

——————————————————————

Era, nowy Tak tak:

Nowy Tak Tak

Stawki obejmują też: Orange i Plus.

Stawki nie obejmują Play: więc jest to >> 0,79 zł.

MMS, do wszystkich w cenniku pokazuje mi: 0,40 zł. do wszystkich.

Promocje: Podwójne doładowanie, minuty i sms.

————————————————-

Plus, Simplus: twój profil:

Dlaczego „Twój profil”? Ponieważ nie orientuję się czy można kupić jeszcze startery z inną taryfą, chyba można dostać „nowy simplus”.

Stawki podstawowe (gdy nie korzystasz z dostępnych w taryfie profili):

 • za minutę połączenia do wszystkich sieci: 0,59 zł (do sieci Play 0,72 zł)
 • za SMS-a do wszystkich sieci: 0,18 zł
 • za MMSa do wszystkich sieci: 0,40 zł.


Promocje: Tanio do wszystkich (29gr/min do wszystkich sieci, oprócz Play), Tanio do Plusa (19gr/min do sieci Plus), Wynurzenia w Plusie (do 600 darmowych minut w sieci Plus, ale po dużej kwocie doładowania jednorazowego). Oraz dodatkowo: Swobodny numer i Pakiet 600 SMS.
—————————–
36i6 (plus):
Stawki podstawowe minuta >>0,60 zł SMS >>0,15 zł MMS >>0,15 zł
dodatkowo: masę pakietów, dodatków…
—————-
Heyah (Era):
Minuta>> 0.29 SMS>>0,40 do Play>>0,79
—————

gaduAIR


—————-
Cyfrowy Polsat:
Stawka: minuta >>0,44 zł. SMS >> 0,20 zł. MMS >>0,50 zł.

—————-

A teraz nowinka 🙂

Czy ktoś wiedział że jest coś takiego, jak: centernet. Bo ja nie 🙂 ale stawki są kompletnie nie na czasie: minuta 0,45 zł. , do play: 0,49 zł.  i SMS: 0,25 zł.
Operator Centernet to nie tylko operator mający swoje stawki ale też inną telefonie, która się nazywa wRodzinie.

wRodzienie stawki są znacznie inne:
Stawki sieci wRodzinie (brutto)
Połączenia wewnątrz sieci 0,19 zł
Połączenia do innych sieci 0,27 zł
Połączenia do sieci stacjonarnych 0,19 zł
SMS wewnątrz sieci 0,15 zł
SMS do innych sieci 0,25 zł
Połączenia do sieci Play i Cyfrowy Polsat 0,69 zł

Dodatkowo: darmowe połączenia na specjalny numer do Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Będąc w kościele pewien pan, przekonywał wszystkich do zmienienia operatora na właśnie wRodzienie, ponieważ daje ona możliwość darmowego dzwonienia do RadiaMaryja. Nie chce krytykować, ale dlaczego ktoś wtrąca w to kościół?

—-
aktualizacja.
komentarze zostały zablokowane, ponieważ zestawienie to ma już prawie rok i jest w wielu kwestiach nie aktualne. Po nowym roku, lub tym razem przed, napisze nowe. Więc to co czytacie może nie być w obecnej chwili na czasie i trzeba się z tym liczyć, choć u niektórych operatorów stawki zostają takie same – jakie podałem, a to oznacza że nic się u nich nie zmieniło przez rok – dla jednych to dobrze, a dla drugich do źle.

Po za tym, staram się i będę się starał nie wchodzić do promocji, ponieważ kupując startówkę, nie otrzymuję kodów: jak ją uruchomić, więc PROSZĘ NIE PODAWAĆ TU STAWEK, KTÓRE ISTNIEJĄ TYLKO W PAKIETACH LUB PO URUCHOMIENIU JAKIEJŚ TARYFY. Ponieważ taryf jest od zajebania… i jak bym miał je wszystkie przedstawić, to bym szybciej się chyba zapitolił.

Nie rozumiem też osób, które uważają że ich telefonia jest najlepsza. Sorry bardzo, ale kupując starter – macie to co macie, bez taryfy i gówna, które reklamują w TV. Kupując kartę z Orange lub plusa – dostaniecie kawałek papieru, którym się nie podmyjecie, ponieważ za bardzo gruba kartka, która nie posiada nic ważnego. I w jaki sposób aktywujecie wasze „super fajne” oferty? Czy kupując kartę w górach, uruchomicie „zajefajne” promocje, taryfy? – nie, bo wasz starter to 3 zł, a resztę dostaniecie później…

Reklamy

10 myśli na temat “oferta na kartę, porównanie operatorów komórkowych (luty 2010)

 1. Z zaciekawieniem przeczytałem informacje i nowinki którymi kolega szanowny raczył czytelników oświecić i może bym nie odezwał się gdy nie ta ostatnia nowinka, a konkretnie „coś takiego, jak centernet”. Jak mam to stwierdzenie rozumieć – „coś takiego”, a może szanowny kolega napisze wprost wRodzinie – też nie wiedział kolega że nie istnieje? Jeżeli nie to proszę poszukać i przekonać się jakie są stawki. A skąd niektórzy ludzie mają wiedzieć jak są co dzień bombardowani tysiącami bzdurnych reklam ww. operatorów których kolega szanowny raczył podać cenniki i nic dziwnego że potem pojawia się taki tekst – „coś takiego, jak ceternet”.

  Polubienie

 2. Wiele osób nie zna innych operatów niż ci najwięksi i ci zaczynający. Ale tacy operatorzy, o których nie słyszałem wzbudzają mój podziw z tego, że w ogóle powstają. Tak naprawdę nie miałem zamiaru o tym pisać, ale kończąc moje zestawienie pomyślałem, a dlaczego nie, niech inni też się dowiedzą, że nie są tylko ci najwięksi ale ci najmniejsi. A jeśli ktoś dojdzie na sam dół tego zestawienia to się dowie, że jest taka telefonie jak ceternet, więc nie wiem po co te nerwy 🙂

  Polubienie

 3. E tam zaraz nerwy. No może trochę poniosło mnie bo straszny ze mnie gaduła :D. A tak po prawdzie to wyjaśnię o co chodzi. Kiedyś korzystałem z usług jednego z tych wielkich operatorów, którego głupie reklamy wcale do mnie nie docierają a wprost bzdurne są. Z chwilą gdy zaistniał na rynku nowy operator tak „namiętnie” przez niektórych ludzi ośmieszany – sam widziałem w TV jak drwili sobie „wielcy pseudo dziennikarze”. Mimo to ja na takie śmiesznostki jestem odporny i jako że nie potrzebuję ciągle wydzwaniać i sms-ować zakupiłem kartę startową tego operatora. Od chwili gdy jestem w tej sieci nie otrzymuję sterty bzdurnych sms-ów typu wygrana mercedes, bmw tylko wyślij sms-a, za ten okres od chwili gdy przeszedłem wydałbym na doładowania 100 zł czyli 6 mc., a tu na razie 50 zł. bo potrzebowałem jedno doładowanie (25 zł karta startowa + 25 zł doładowanie). I o czym tu mówić, ci wielcy już nie wiedzą co mają wymyślić, jaką reklamę kogo jeszcze obsmarować vide play-simplus. To tyle, a jeszcze pozwolę sobie podać cennik mojego operatora:
  Połączenia wewnątrz sieci 0,19 zł
  Połączenia do innych sieci 0,27 zł
  Połączenia do sieci stacjonarnych 0,19 zł
  SMS wewnątrz sieci 0,15 zł
  SMS do innych sieci 0,25 zł
  Połączenia do sieci Play i Cyfrowy Polsat 0,69 zł
  Co to za operator ano wRodzinie.
  Pozdrawiam szanownego kolegę bez nerwów :D.

  Polubienie

 4. dobre porównanie. a i komentarze interesujące. mój taki nie będzie 😉
  „Nie chce krytykować, ale dlaczego ktoś wtrąca w to kościół?” – a jak myślisz, gdzie jak nie w kościele znajdą się naiwni?
  to było oczywiście złośliwe. serio uważam, że „wRodzinie” ma dobrą ofertę. doładowanie 25zł i ważność konta na rok. prawie jak Play, tyle że tam jest ważność na rok za każde doładowanie. no, ale komu wystarczy 5zł 😉 25 też mało jak na rok. zastanawiam się teraz nad ruszeniem dupy do najbliższego punktu sprzedaży. dla mojej mamy jak znalazł! do tej pory ma sami-swoi (24gr na stacjonarne – dzwoni do koleżanek i do przychodzi lekarskich, żeby się zarejestrować. na komórki sporadycznie). zresztą ta oferta jest nie tylko dla niej, ale i dla mnie. wprawdzie ciutkę taniej niż 29gr do reszty sieci, no i smsy coś drogie, ale można się zainteresować.

  Polubienie

  1. „no, ale komu wystarczy 5zł 25 też mało jak na rok.”
   Zalezy kto czego potrzebuje. Wlasnie szukam oferty na karte, aby podlaczyc do systemu alarmowego. Chodzi tylko o wyslanie SMS-a w razie naruszenia systemu. Wiec interesuje mnie oferta o jak najnizszym wskazniku cena/mies. I chyba najlepiej wypada wRodzinie. Pozdrawiam.

   Polubienie

 5. hmmmm, ja mam play, ponieważ daje mi darmowe sms, i ma najtańsze sms. Nie dzwonie do nikogo za wiele, choć gadać przez 30 min to można i zapłaci się na naprawdę nie wiele: 30×0.29=8,7 zł. czyli nie całą dychę. Sms-uję bardzo dużo, więc oferta innych operatorów odpada. A nie chce mi się aktywować jakiś pakietów, za które muszę płacić. Zamiast stacjonarnego telefonu wRodzienie jest dobre. Tak naprawdę nawet bym o tym nie wspomniał, jeśli bym nie przeczytał w regulaminie Ery że jest taka telefonia. Więc wydaje mi się że i tak dobrze że została zawarta w tym zestawieniu…ponieważ nie ma ani samiswoi, ani mBank.

  Polubienie

 6. Nie odmawiając zasług w dokonaniu porównania cen operatorów sieci komórkowych funkcjonujących w Polsce nie mogę się oprzeć pokusie zwrócenia uwagi na tragiczny poziom ortografii języka polskiego. Ile błędów można zrobić w tak krótkim, kilkulinijkowym wstępie do artykułu:

  11 lutego 2009 w/b 11 lutego 2009 r.,
  operatów w/b operatorów,
  Spróbuje w/b Spróbuję
  publikują w/b publikując
  musimy je w/b musimy ją.

  Polubienie

  1. Computax nie zwraca się uwagi na błędy ortograficzne w internecie, i nawet ja nie powinienem zwracać uwagi na twoje zwracanie.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.