Od jakiego tygodnia zauważam notoryczne zawieszanie się przeglądarki Firefox 3.7a1. Nie mając zielonego pojęcia co może być przyczyną. Po prostu, przeglądarka załaduje wyszukiwarkę Google, ale już inną stronę nie, zawiesza się całkowicie podczas jej ładowania, albo dogrywania.

Odkryłem że to wina libflashplayer.so w wersji 64 bit (ponieważ posiadam taką wersję systemu Ubuntu). Nie było by nic w tym złego, jeśli by przeglądarka umiała poradzić sobie z wersją flash 32, którą można oryginalnie ściągnąć ze strony Adobe, ale nie radzi sobie, nie widzi tej wtyczki, a ta sama wersja ale 64 bit zawiesza cały program.

Więc mam pytanie, oczywiście do tych co używają Ubuntu 64 bit, i do przeglądania stron używają przeglądarki 3.7a1 to czy u was też tak się dzieje, że może to ja mam coś z systemem. Ponieważ wyczyściłem wszystkie katalogi z plikami firefox, skasowałem katalog firefox jaki znalazłem w /home, a raczej katalog mozilla i zawieszanie się przeglądarki cały czas nie jest rozwiązany.

Przeglądarka mocno przyspieszyła w porównaniu do poprzednich wersji, ale zawieszanie się na innej stronie niż google uniemożliwia używanie jej 😦

Przeglądarka działa normalnie bez wtyczki libflashplayer, choć wiadomo nie wyświetli nam elementów flash, jak choćby nie obejrzymy filmiku, z linka przesłanego nam przez kogoś, czy innych dodatków do stron.
>>> update
Problem nie występuje na Arch linux 64 bit, który ściąga oryginalną wersję FF3.7a.
Zamiana na poprzednią wersję flash 64 nie dała rezultatu.
Skasowane katalogi to:
/usr/lib/firefox-x
/usr/lib/xulrunner-x
/usr/lib/mozilla
/home/xxx/mozilla
przeinstalowałem paczki i problem nadal występuje.
rozwiązanie:
Ściągamy oryginalne paczki z serwera Mozilla, opisane tutaj. Procedura podobna dla Windows, po prostu w tym miejscu znajdują się też paczki dla linux-a 64 bit. Ściągamy, rozpakowujemy, kopiujemy wtyczkę libflash… do katalogu /plugins i sprawdzamy, czy uruchomi się nam strona z flash. Jeśli tak można przekopiować dany katalog do domowego, wykonać dowiązanie, aktywator i w ten sposób użytkować 🙂
Jak sprawić, aby FF3.7a sprawdzal nam pisownie w języtku polskim?
Ściągamy 3.7a2 PL, i kopiujemy tylko kotalog „dictionaries”, do naszej wersji, kasując angielskie słowniki.
Nie wiem dlaczego, ale wolę przeglądarkę po akgielsku 🙂
Ale przecież możesz ściągnąć całkowicie Polską wersję FF3.7a2 😀

Reklamy

Jedna myśl na temat “firefox 3.7a1,a2 (zawiesza się)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s