Pidgin nie został wydany do wersji 2.7 co trochę martwi, ponieważ obecna wersja nie zbyt przyniosła nowości, które mają dopiero nadejść 🙂 np. przycisk „dzwonka” w oknie rozmowy. Kadu dotarło z wersją 0.6.6 beta, czekam na wersję finalną, ponieważ ma ona posiadać jabber-a, co oznacza, że stanie się on podobny do AQQ. No ale porównanie nie jest właściwe, ponieważ programy są całkiem odmienne, choć funkcjonalność będzie ta sama. Tlen w wersji linux dostało ponownie nową wersję, w której poprawiono kilka rzeczy. Co istotne użytkuje go na równi z Pidgin, a kadu, za przeproszeniem, stoi obłogiem. Martwi mnie zaś postawa twórców Skype, który nadal jest w wersji beta, a obecna wersja nie zbyt napała mnie optymizmem, z powodów blokowania się obrazu przy rozmowie i poślizgu obrazu do głosu.
Co do Windows-a to cieszy mnie pojawienie się stabilnej wersji AQQ, ponieważ jest to nie jednokrotnie pierwszy program, który polecam użytkownikom oryginalnego gadu-gadu.
Co można powiedzieć na koniec, coś się dzieje, ale czy tak wiele się dzieje? Cieszy, że komunikatory, które użytkuje są cały czas w fazie rozwijania i udoskonalania 🙂 inne powinny interesować tych, którzy ich używają powinni sami zadbać o wysyłania błędów, czy nawet częste z nich korzystanie, ponieważ tylko w taki sposób pomożemy programistą w ich pracy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s