Firefox zna każdy, lub prawie każdy. IE też zna każdy, kto ma windows-a. Safari nie zbyt kto kojarzy, bo to mac. Chrome, o tą przeglądarkę pyta się coraz więcej osób, chce zobaczyć, co to jest. Opera, przeglądarka, która jest sprawdzana, ale nie wiem czy ktoś jej używa.

Informacje dochodzące z różnych stron internetu pokazują, że Opera zyskała swojej popularności dzięki szumowi, koło wyboru przeglądarek. Polscy użytkownicy poznali ją dużo wcześniej, ale nie wiele osób jej używało. Obecnie Opera zyskuje dzięki całkiem innym metodom niż reszta przeglądarek. Firefox 3.7, obecnie „…a5” ładuje strony na miarę konkurencji, ale jeszcze występuje w formie alpha i dla testerów i takich zapaleńców jak ja 😉

Jeśli miał bym polecić komuś przeglądarkę jest to Chrome/chromium. Szybka, dobra i co mi się przydaje: synchronizacja zakładek. Problem, który mi się nie podoba, i który nie został naprawiano: zapamiętywanie katalogu, w którym ostatnio zapisaliśmy plik 😦 Opera nie podeszła mi pod względem, czcionek i wyświetlania strony, ale nie jest to zła przeglądarka, po prostu: komercja spowodowała, że zepsuło się w niej zbyt wiele, aby teraz do niej powrócić.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s