Dzisiaj chrome w wersji na wszystkie liczące się systemy, jest w wersji stabilnej. Wchodząc na stronę do pobrania chrome, nie zobaczymy już słowa, beta 🙂
Szkoda, że o wersji na systemy linux w wersji stabilnej słyszeliśmy od początku zeszłego roku, gdzie pojawiło się chromium, które nie posiadało wsparcia dla flash.

Co trzeba przyznać, chrome zdobywa coraz więcej użytkowników, którzy zauważają szybkość działania przeglądarki, szybkość ładowania się stron, które ładują się poprawnie, na rzecz konkurencyjnych przeglądarek internetu.

Szkoda, że wordpress nie prowadzi dokładniejszych danych, aby dokonać porównania, albo mieć wgląd co do pewnych danych czytających bloga. Ale każda strona donosi o wzroście użytkowników używających chrome i to z dość dużym skokiem. Nie jest to rekomendacja, ale to może świadczyć, jak bardzo chrome przypada do gustu swoją szybkością, oraz synchronizacją zakładek.

A teraz kilka „nowości”, ze strony, która zlicza użytkowników na tym blogu:
Na mojego bloga weszło, lub wchodzą osoby, które używają XP prawie 50%(windows), linux to tylko nie całe 40%.
Co do przeglądarek, to jeśli zaliczę safari, które działa na webkit – jako chrome, to wynika z tego, że prawie 60% użytkowników używało fireofx, chrome 16%, a przeglądarkę opera 14%… IE8 ma około 8%, reszta ma bardzo nikłe procenty bliskie >=1%.

co do ukazania się chrome – źródło: blog chrome – google.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s