Pobierając chromium w wersji 6.0.417… w menu pokazała mi się ikonka aktualizacji w miejscu gdzie są informacje o wersji. Czy to oznacza, że szykuje się nam aktualizowanie przeglądarki z poziomu menu, jak to się dzieje w systemie windows – na to wygląda 🙂 Ponieważ przeglądarka sama wykryła, że pojawiła się jej aktualizacja. Choć na obecną chwilę, po naciśnięciu na tą informację nic się nie dzieje, daje to pozytywne spojrzenie na przyszłość, że chrome od google w przyszłości będzie się aktualizować z poziomu programu, a nie synaptic-a.

Teraz pytanie, które warto zadać pod względem chromium, które jest w wersji 6.0.419.0, a chrome — 6.0.408.1 dev, co jeszcze zostanie zmienione w wydaniach na mac i linux-a, aby dogonić wersję windows?

Czy google zauważył potencjał w systemach linux, gdzie zdobywa coraz większą rzeszę stałych użytkowników 🙂 czy może jest to wymuszone rozwojem ich systemu na netbook-i 🙂 a przecież system ten działa w oparciu o chrome…

Ważne jednak to, że wreszcie coś się ruszyło w aspekcie zauważania systemów innych niż windows 🙂

—aktualizacja—
Obecnie nie pojawia się ikonka dostępności nowej wersji, więc nie wiadomo czy to było chwilowe, czy tylko błąd.
Jeśli ktoś zauważy opisaną powyżej sytuację, proszę o komentarz… aby potwierdzić tą informację.

Advertisements

3 myśli na temat “chromium z aktualizacją w menu – linux

  1. Matko, mam nadzieję, że tego nie wprowadzą albo chociaż będzie można to wyłączyć. Wystarczy, że na Windowsach jest burdel w kwestii aktualizacji oprogramowania, przecież Linuksowe repozytoria to tej kwestii najlepsze co wymyślono.

    Lubię to

  2. raczej to będzie tak jak w windows, czyli nie można wyłączyć. choć to może być tylko powiadomienie 🙂 jeszcze nic nie wiadomo, ale fakt faktem, powiadomienie się pojawiło, ale co dalej… będę sprawdzałł 🙂

    Lubię to

  3. Jeśli nie będzie można tego wyłączyć, to szykuje się rezygnacja z Chrome. :/ Nie będą mi robić burdelu w systemie, w Windowsie jest to jeszcze jakoś uzasadnione, ale na Linuksach?

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s