Steelstorm to gra z widokiem z góry na statek, którym latamy po planszy zaliczając zadania postawione nam przez twórców. Gra jest w tym miejscu dość standardowa, poleć tu aby aktywować przełącznik, przy okazji niszcząc zastępy statków, które mają nam to uniemożliwić czy mamy za zadanie coś zniszczyć. Czasami latamy szukając rozwiązania, przydaje się wtedy mapa w całej okazałości, ukazująca nasze zadanie i co musimy zrobić, aby zaliczyć dany poziom. Zróżnicowanie przeciwników jest małe, a ich inteligencja jest czasami mało rozumna. Trzeba jednak uważać na wysokie skoki trudności pomiędzy poziomami, ponieważ może się okazać, że cały poziom będziemy musieli powtarzać.
Ale gra się dość przyjemnie i na deszczowe wieczory będzie odpowiednia z tego powodu że posiada grę w internecie. I w tym miejscu może nas zdziwić, dlaczego nie ma nikogo, kto by chciał grać z żywym przeciwnikiem.

steel-storm

Mam nadzieję, że w kolejnym epizodzie zostanie naprawione IA przeciwników, więcej będzie jednostek, więcej będzie broni pomiędzy, którą będziemy mogli się przemieniać. I czymś nas wreszcie zaskoczą przeciwnicy 🙂 Oczywiście drugi epizod będzie już płatny, wiec trzeba mieć to na uwadze.
Ale gra się przyjemnie, choć to dopiero początek…

Moje ocena gry to: 7
Za to, że gra wnosi coś nowego i za rozgrywkę, ocena była by wyższa gdyby nie to, że nie ma osób do gry w multiplayer, co może nie jest winą twórców gry, ale świadczy o tym, że za wiele osób nie wie o tej grze.

Reklamy

Jedna myśl na temat “gry na linux: steelstorm episode I

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s