game for linux: SoulFu

Jest to gra o komiksowej, uproszczonej – ale ładnej i klimatycznej grafice. Wszystkie skrzynie, beczki a nawet posągi można zniszczyć/rozwalić – zdobywając kolejne klucze (aby otworzyć kolejne drzwi) i serca(energia). Gra wydaje się bardzo prosta, a może na to wskazywać jej grafika, ale to jest bardzo mylące. Ponieważ można zostać pokonanym już na początku gry (w pierwszych lokacjach z przeciwnikami) 🙂 mechanika czasami dokucza, nie ma tzw. obrotu o 180°, tylko trzeba idąc obrócić się do przeciwnika. To powoduje problem z walką gdzie przeciwników jest więcej. Gra ma w menu opcję multiplayer, która nie działa – a szkoda, bo najlepszą rozrywką z taką grafiką i taką mechaniką była by gra z żywym przeciwnikiem, gdzie łącząc swoje siły stawialiśmy by czoła poczwarom 🙂 Gra wygląda na fazę beta, ponieważ nasz stan nie zapisuje się, można grać po lan-ie, co oznacza że gramy sami, a do tego kiedy zginiemy tracimy wszystkie punkty doświadczenia.
co nie zostało pokazane, to to, że kamera jest obrotowa o 360° i działa w poziomie i w pionie 🙂

Gra ma wielki potencjał i szkoda, że nie posiada opcji w internecie. Brakuje też zarysowanej fabuły, ale to jakoś nie przeszkadza. Czy warto zaznajomić się z tą grą, moja odpowiedź brzmi: tak 🙂 choćby dla zobaczenia jak działa. Sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury i klawiszy.
Moja ocena gry SoulFu: 6/10


ps.
Przycięcia widoczne na filmiku, to wynik uruchomienia nagrywania. Gra chodzi płynnie i ani razu nie zacieła się, jak i animacja nie zwolniła 🙂
Materiał wideo zostanie dodany później, po przesłaniu go na serwis.

Strona gry: soulfu

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s