Zastanawia mnie, czym kierują się osoby tworzące dane dystrybucje, że je tworzą, że mają swój wkład w jej powstawanie i dochodzę do wniosku, że niczym. Zazwyczaj zmiany jako są dokonywane w danej dystrybucji są nie wielkie. Ale co zrobić kiedy ktoś inny coś jednak wymyśla i ludzie o tym mówią, a ten system z wydania na wydanie zyskuje coraz więcej użytkowników? Najlepszym sposobem jest wprowadzić daną rzecz także i w tworzonej dystrybucji, no przecież linux to rodzina 😉

I po przeczytaniu tego tekstu, fedora z unity bardzo możliwe, nie wiedziałem czy mam się śmiać czy płakać, na początek napiszę, że może dlatego nie czytam ubucentrum, bo treściwej treści brak, ponieważ to są wszystko informacje od kogoś, to mogli by lepiej takiego rss na stronie zrobić z translatorem 🙂 było by to samo. Ale nie o to tu chodzi, chodzi o informację, którą oczywiście przeczytałem sobie ze źródła 🙂 bo na centrum to ja się za wiele nie dowiedziałem. A ze źródła się dowiedziałem, że to tylko namysły z powodu gnome-shell.
Ale wnioskować można, że fedora także szuka czegoś, aby zastąpić gnome-shell, które i im się nie podoba.

Tekst miał mieć inny tytuł, ponieważ centrum nadało tekstowi dziwny ton, ale źródło naprowadziło mnie na rzeczywiste tory 🙂
Przestaję się dziwić twórcom dystrybucji Fedora, ponieważ oni sami bazują na gnome i nie posiadają pulpitu zastępczego, aby móc zastąpić gnome-shell, więc przy chęci zamienienia pulpitów, są w czarnej dupie. Ale to nie wina twórców Fedory, że zamiast tworzyć coś swojego siedzieli nad dystrybucją i wprowadzaniem nowości w systemie, tylko komu się one przydadzą.

Ale przy wyjściu nowego Ubuntu może się okazać, że ta dystrybucja kolejny raz przyciągnie masę osób, a Fedora nie będzie miała czego zaoferować nowym użytkownikom, no bo czym takim widzialnym i potrzebnym i nowym mogą się oni pochwalić, co przyda się szaremu użytkownikowi?
Gnome-shell? pakiet do szybszego ładowania jpg (mowa o F14), choć w F15 jeszcze mniej nowości, które są na miarę rewolucji.
Moim zdaniem fedora dotarła do miejsca, w którym trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, co możemy zrobić dla użytkowników, aby zdobyć ich więcej? Własny pulpit, a może własne programy, a może własne dodatki do pulpitu, a może zmiana stylu instalacji, a może dodać do dystrybucji coś innego np. kupowanie muzyki, a może skierować się w stronę społeczności, facebook, twitter, itd. ??

Reklamy

7 myśli na temat “fedora z unity? – szerzenie nie prawdy

 1. W Fedorę z Unity trochę wątpię bo kłóci się to ze wsparciem dla MeeGo którego Fedora wspiera i używa w swojej wersji na netbooki.
  Pewne jest że wrażenie robi rozwój Ubuntu które przestaje być „kolejną” dystrybucją z GNOME.

  Polubienie

  1. Hmm zrobić coś samemu albo wykorzystać jakieś elementy choćby ze wspomnianego MeeGo skoro Unity adaptują do Desktopa to czemu jakichś elementów MeeGo nie dało by się zaadaptować?
   Takiemu posunięciu sprzyja nawet opinia o Fedorze która uchodzi za poligon dla RedHat’a

   Polubienie

   1. Tak szczerze, to przeczytałem, że fedora ma zamiar także przejść na Wayland, co do meego, to zauważam, że przydało by się to dystrybucji fedora, która jak można zauważyć stanęła w miejscu z nowościami. Ale decyzja nie należy do mnie… 🙂

    Polubienie

 2. Siejesz FUD, powtarzając za UbuCentrum. Nikt w Fedorze nie zamierza czynić Unity domyślnym desktopem ani zastępować nim GNOME Shell. Miejsce miało tylko tyle, że jeden z developerów związanych z Fedorą napisał na swoim blogu, że spróbuje spaczkować Unity na Fedorę. To wszystko.

  Polubienie

  1. Przepraszam, ale niczego nie sieje. Ponieważ z tekstu ma wynikać to, że właśnie Ubucentrum źle interpretuje słowa kogoś innego. A w źródłowym tekście można przeczytać całkiem coś odwrotnego. Po za tym, ja nie napisałem że w Fedora pojawi się gnome-shell, ale że są oni nie zadowoleni, z tego projektu i jeśli ktoś by się przyjrzał tekstowi, to stwierdził by, że nie popiera on tekstu centrum, a raczej go podważa. Ale widzę, że inteligentne pisanie źle jest odbierane.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s