Dzisiaj ukazała się nowa wersja pulpitu na system linux: KDE w wersji 4.6 🙂

Z nowości można wymieć: zmiany w Pulpicie (możliwość ustawienia sobie menu np. w netbook-u, czy wszystko przewijane w dół), zmiany obiegły też programy związane z KDE, jak i kwin – manager efektów, który działa szybciej, jak i dolphin-a managera plików.
Testując wersję beta, napotkałem wiele błędów, które zostały w pewnej części naprawione w kolejnych wydaniach. Więc mogłem się przyjrzeć KDE 4.6 bliżej, dużo szybciej.
Pod względem nowości, to jest tego nie wiele, pod względem poprawek jest tego dużo.

KDE nieznacznie przyspieszyło, choć normalni użytkownicy nie powinni znacząco odczuć tego. Wszystko idzie w dobrym kierunku i wydaje mi się, że dopiero wydanie 4.7 wniesie więcej nowości i usprawnień, niż obecna wersja.

A to co można zrobić w tym pulpicie i jak się on prezentuje, oraz jak wyglądają nowości, można zobaczyć poniżej:

Reklamy

9 myśli na temat “KDE 4.6 – już jest… 26.01.2011

  1. ten blog, nie ma być tylko dla geek-ów czy innych linuksiaży, ale też dla początkujących użytkowników, którzy przy napisaniu tego w stylu – bo ja wiem o co chodzi, więc nie tłumaczę, nic by nie zrozumieli, bo o KDE już pisałem i nie chciało mi się powtarzać, jak ktoś chce to niech przejrzy blog… po za tym, nikomu nie dogodzisz – już się o tym przekonałem, szkoda że osoby komentujące same nie sklecą tekstu na dany temat, bez poprawek i redagowania. Też bym sobie przeczytał tekst jednego czy drugiego, ale jakoś te osoby nie chcą pisać: nie potrafią, czy się boją, że ich tekst będzie jak by go pisał gimnazjalista 🙂

   I to właśnie TO zaczyna mnie denerwować, początkujący płaczą, że każdy się ich odsyła do wyszukiwarek i innych tekstów, a zaawansowani użytkownicy są tak pyszni, że im bokami siano wyłazi, szkoda że oni też kiedyś zaczynali i się o wszystko pytali i nie rozumieli wszystkiego…

   Polubienie

   1. Tu nie chodzi o grupę docelową rozpatrywaną jako linuksiaRZy czy geeków tylko jako Polaków bo publikujesz w języku polskim. W komentarzach można pisać jak się komu żywnie podoba, bez dużych liter z rozwaloną interpunkcją (tylko poloniści wiedzą gdzie te pieprzone przecinki mają być), jak napiszesz z błędem ortograficznym to najwyżej wyjdziesz na buraka ale zaszkodzisz tylko sobie. Natomiast jeśli publikujesz coś w ramach bloga to zwykła poczciwość nakazuje choćby znikome starania by nie stawiać kolejnego gówna na bezkresnych polach internetu zasianych idiotami. Rozumiem, że w dzisiejszych czasach słowa pisanego nikt nie respektuje a artykuł dla młodzieży to wymiociny głupiej cipy z onetu, ale jesteś krok od pisania TrAfFką czy jak to się tam nazywa, nie chodzi o temat twoich tekstów tylko o styl, który w moim mniemaniu stawia Cię na jakieś 15lat w średnim gimnazjum.

    Błędy ortograficzne zdarzają się każdemu ale pisząc na kompie trzeba się o to naprawdę postarać a wstawiając tekst na bloga nie sprawdziwszy czy jest poprawny to zwykłe niechlujstwo, zupełnie jak to gówniarze mają w zwyczaju. Pewnie się będziesz bronił, że to twój blog i możesz piać jak ci się podoba i nie musisz wysłuchiwać czyjegoś zdania – racja, więc po co Ci blog? Możesz przecież pisać na kartce. Starania, jasna sprawa to się chwali, celna uwaga ale na litość boską przyłóż się choć odrobinę, pisz w przeglądarce z włączonym słownikiem, który podkreśla błędy ort., przed publikacją przeczytaj swoje wypociny itd.

    Polubienie

    1. Jak widać, każdy popełnia błędy – po za tym, to miał być tekst informacyjny, ale pomyślałem że coś sklecę, bo wyszło KDE 4.6, a nie poglądowy.

     Polubienie

   2. A początkujący to skąd mają brać wiedzę? Chyba jesteś zbyt wielkim purystom…. Niektórzy oczekują porad, a nie „pieprzenia w bambus”… Sorry Kolego, ale nie wszyscy „zjedli zęby na kompach”…. Nie krytykujmy ludzi, którzy pomagają innym… Pozdrawiam!

    Polubienie

    1. Rozumiem: nie ma strony KDE, nie ma youtube a nawet innego portalu z filmiami/filmami, nie ma innych blogów czy stron, które trąbią o każdej nowości w przyszłym KDE. Rozumiem, że są osoby które nie zjadły zębów przed komputerem, ale jak moja mama która ponad 50 lat potrafi użyć google, a jak coś chce kupić to wynajdzie sobie informacje, to uważam że dużo młodsze osoby też to potrafią…
     To tak samo jak powiedzieć, że znajomość prawa obliguje cię do łamania go, czy to tak trudno się czymś zainteresować, poczytać, dowiedzieć – co z wami ludzie, portale społecznościowe całkiem wyprały wam myślenie, czy co… i nie krytykuje ludzi, którzy pomagają innym, a nawet to popieram, tylko najpierw dana osoba niech sama poszuka rozwiązania.

     Polubienie

 1. Fasd. Sprawdź swój tekst, a znajdziesz to co u innych znajdujesz. Wszedłem na tego bloga szukać info. o KDE 4.6 , a nie błędów ortograficznych. Co znajduje? Jak powinno się pisać. Napisz coś w temacie a nie krytykuj.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s