Ostatnia aktualizacja Ubuntu 11.04 spowodowała nie miłe zaskoczenie odnośnie skasowaniu sterowników nvidia-current, o czym pisałem wcześniej, ale też jak się okazuje zniszczyła mi Unity. Co do Unity, to nawet nie jestem zły, ale co do nvidia – to się trochę wkurzyłem.

Ale jak czytam na dobreprogramu.pl:
Wiele kluczowych zmian, jakie zostały przeprowadzone może skutkować niestabilnością systemu. Tradycyjnie posiadaczy kart firm NVIDIA i ATI ostrzegamy o niekompatybilności pomiędzy sterownikami wypuszczonymi przez producentów a nowym serwerem X. W ciągu kilku tygodni producenci wydadzą zaktualizowane wersje sterowników. Próba instalacji wersji 64-bitowej może skończyć się niepowodzeniem, przed instalacją należy usunąć pakiet ubiquity-slideshow-ubuntu.

Czyli, do dupy z testowaniem jak same Canonical mnie kopło i to dwa razy.
A błędów jest DUŻO więcej, o których można przeczytać i dowiedzieć, się dlaczego coś przestało działać. lista odnośnie błędów zaczyna się od połowy strony…

A co po za tym:
— nowe jądro 2.6.38-2
— xserver 1.10
— mesa 7.10
— python 2.7
i jeszcze trochę nowych paczek, compiz 0.9.2, gnome 2.32, nowa wersja gstreamer itd.

Ale jak zostało to napisane, wersja alpha2 posiada błąd odnośnie kart graficznych nvidia. Poprawki mają się pojawić w najbliższych tygodniach (tak, tak tygodniach).
Dziwi mnie jednak jedna rzecz: w wersji alpha1 wszystko działało i dało się wszystko użytkować, dopiero aktualizacja przyniosła zmiany, które wywróciły system do góry nogami. Pytanie: jeśli Canonical chciało wprowadzać nowego xorg i xserver – to nie lepiej jak by to zrobili w trakcie tekstów na alpha 2, ale już z przygotowanymi sterownikami do nvidia?? A tak, mamy nie działający pulpit, lub pulpit który to że działa, to wiadomo, ale że trochę mu brakuje do poprzedniego wydania to już inna sprawa. Teraz tylko czekać na aktualizację i niwelowanie błędów, spowodowanych przez osoby, które ten system tworzą.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s