Przyszedł czas, aby przejrzeć obecnie jak wygląda sytuacja danych operatorów komórkowych, którzy oferują nam nie tylko abonament, ale też ofertę na kartę.

Zestawienie to nie zawiera promocji, ponieważ KUPUJĄC STARTER W SKLEPIE, NIE MAMY WŁĄCZONYCH ŻADNYCH PROMOCJI CZY PAKIETÓW Z MINUTAMI, SMSAMI, CZY innymi piprzotami.

To co napisałem powyżej jest obrazem tego co mamy bez żadnych dodatkowych opcji, które są lub były mocno reklamowane w tv. Ponieważ trzeba sobie to powiedzieć jasno: nikt nam nic nie da za darmo.

Odnośnie promocji, którymi jesteśmy mamieni po przez media i akcje reklamowe.
Przykładowo weźmy promocje simplus, że po pierwszej minucie rozmowy, za resztę za darmo. W porównaniu z promocją Play, że mamy za darmo nie płacąc za żadną pierwszą minutę to opłata za jeden miesiąc rozlicza się tak: doładowujemy konto w obu telefoniach, pierwsza osoba płaci zawsze dzwoniąc 0,59 zł. na pierwszą minutę – jeśli przeliczymy to na 10 połączeń, na miesiąc to daje nam to: 5 złoty i 90 groszy opłaty + sms = czyli około 10 zł. lub więcej – PONIEWAŻ PROMOCJA OBEJMUJE TYLKO OSOBY BĘDĄCE W SIECI PLUS. Zaś w Play fresh przy aktywowaniu opcji: darmowe rozmowy i sms w Play, nasz stan konta się nie zmienia. Problem w tym, że Simplus oferuje nam TYLKO ROZMOWY, nie ma w tej opcji darmowych sms. I w OBY PRZYPADKACH i tak musimy doładować konto za min. 30 zł. aby dana promocja nas obejmowała.
Dlatego czasami warto przeczytać dokładnie co musimy zrobić, aby mieć daną promocję i jak się to ma od innych operatorów. I ile tak naprawdę po przeliczeniu miesięcznym zostanie nam na koncie…

Życzę miłej lektury i przekonania się o tym, że nie każdy operator daje nam od razu tanie dzwonienie i sms-owanie, a promocje musimy sobie sami uruchomić, jeśli wiemy jak i czym 🙂

============

Play, Fresh:
Koszt minuty do wszystkich sieci >> 29 gr
Koszt SMS do wszystkich sieci >> 9 gr
Koszt MMS do wszystkich sieci >> 19 gr

Przy każdym doładowaniu otrzymujemy pakiet darmowych sms do wykorzystania w całej sieci, oczywiście zależnie od wybranej opcji Fresh, ponieważ operator Play wprowadzić liczne możliwości dopasowania sobie taryfy playfrash: jak zamiast sms możemy otrzymywać przy każdym doładowaniu MB na internet, czy mieć możliwość rozmowy i sms w całej sieci Play za darmo, płacimy tylko za połączenia z innymi sieciami standardową stawkę.

===========

Orange, Nowe Orange Go:
Czyli taryfa malejąca: im więcej doładujesz tym masz taniej:

wartość doładowania 5 i 10 zł 25 zł / 40 zł 50 zł 100 zł i więcej
opłata za minutę do Orange i na stacjonarne 59 gr 39 gr 29 gr 20 gr
poza Orange* 59 gr 49 gr 29 gr 29 gr
SMS w Orange 18 gr 10 gr 5 gr 1 gr
poza Orange 18 gr 18 gr 18 gr 18 gr
MMS w Orange 30 gr 20 gr 10 gr 2 gr
poza Orange 30 gr 30 gr 30 gr 30 gr

Orange, Orange Pop:
Opłata za minutę: 29gr. do Orange i na stacjonarne.
(do play: 0,75 z – a do Cyfrowy Polsat: 0,65 zł)
Opłata za sms i MMS: 0,20 zł.
SMS wychodzący do sieci stacjonarnych: 1,23 zł

Orange, Orange One:
Opłata za minutę: 29gr/minutę
Opłata za sms: 15gr/SMS
Opłata za mms: 20gr/MMS

Taryfa dodaje nam przy każdym doładowaniu minuty lub sms, ale tylko po wyżej 25 zł.
Opłata za minuty do Play to: 0,63 podobnie jak do abonentów Cyfrowego Polsatu S.A.
Minuta połączenia do Abonentów CenterNet S.A. to: 0,75 za minutę rozmowy.

===============

Plus, simplus:
Stawki standardowe:
za minutę połączenia do wszystkich dużych sieci: 0,59 zł
za SMS-a do wszystkich sieci: 0,18 zł
za MMSa do wszystkich sieci: 0,40 zł.

Ale taryfa simplus oferuje uruchomienie kilku profili, coś podobnego ma Play – tylko stawki standardowe niższe 🙂
Aktywacja profilu to 1 zł. i 50 gr. i dopiero po aktywacji otrzymujemy: 29 groszy do wszystkich większych sieci (czyli tylko era, plus, orange), tanio do plusa, czy rozmowy i sms z 3 numerami mamy za darmo – tylko że miesięcznie za każdy numer płacimy 5 zł.

================

Era = T-mobile

Warto o tym tu napisać. W najbliższym czasie z Rynku telefoni komórkowej zniknie nazwa Era. Ponieważ firma została przejęta przez lub jak kto woli połączy się z konsorcjum i na obecną chwilę w Polsce zamiast Ery pojawi się T-mobile.
A to tekst z chip.pl –

Dotychczasowi i potencjalni abonenci mogą spodziewać się natomiast nowych usług, takich jak telewizja cyfrowa (poprzez przejęcie Cyfry+ lub zaoferowanie zupełnie nowej platformy). To jednak nie wcześniej, niż pod koniec 2011 roku.
Rebranding Ery jest ryzykownym, ale uzasadnionym posunięciem i może okazać się sukcesem, podobnie jak w przypadku innego operatora – PTK Centertel (którego właścicielem jest Telekomunikacja Polska S.A.), który zastąpił markę Idea, marką Orange, należącą do France Télécom, głównego udziałowca w TP S.A.

Źródło: http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/telefonia/2011/01/konczy-sie-era-ery-nadchodzi-era-t-mobile#ixzz1DvrSkuv8

Nowy tak tak:
Pierwsze 4 miesiące:
Opłata za minutę: 59 gr.
SMS: 18 gr.
MMS: 41 gr.
Stawka za minutę do Play czy Cyfrowy Polsat: 0,80 gr.

Po 4 miesiącach:
Za minutę rozmowy zapłacimy: 57 gr
A za sms i mms: 18 gr
MMS: 41 gr.
Stawka do Play czy Cyfrowego się nie zmienia.

Era, Tak tak HOT: zmienia się tylko opłata za minutę, które wynosi: 30 gr. A do np. Play wynosi ona 80gr.

=============

36i6 (plus)
Minuta: 0,60 zł – a do play: 0,72 zł
Smsi i mms: 0,15 zł.

Po uruchomieniu opcji PiszMówDobowy – otrzymujemy TYLKO NA DOBĘ możliwość rozmowy za 29 gr. z innymi, a w 36i6 za darmo. Ale aby aktywować tą opcję w 36i6 trzeba wpisać kod, więc jako standard otrzymujemy to co napisane na samym początku.

=============

Heyah (era):
Minuta: 0,30 zł.
(do play 0,80 zł.)
SMS: 0,14 zł.
MMS: 0,41 zł.

Mogę tylko wspomnieć, że heyah zawiera kilka promocji, które są cholernie podobne do tych z play fresh, no ale jak się nie potrafi nic wymyślić swojego, to trzeba to kopiować 🙂

==============

wRodzinie:
Połączenia wewnątrz sieci 0,19 zł
Połączenia do innych sieci 0,27 zł
Połączenia do sieci stacjonarnych 0,19 zł
SMS wewnątrz sieci 0,15 zł
SMS do innych sieci 0,25 zł
Połączenia do sieci Play i Cyfrowy Polsat 0,69 zł
===============

Zestawienia nie obejmują Cyfrowy Polsat, Gadu AIR – ponieważ są to operatorzy nie mający moim zdaniem wielkiego udziału w rynku, oraz ich starterów nie można kupić w żadnym kiosku czy sklepie.

Po pojawieniu się t-mobile zestawienie może ulec zmianie, ponieważ nowa marka i firma może wprowadzić całkiem nowe stawki i cenniki.

Reklamy

12 myśli na temat “2011: oferta na kartę, porównanie operatorów komórkowych

 1. „Zestawienia nie obejmują Cyfrowy Polsat, Gadu AIR – ponieważ są to operatorzy nie mający moim zdaniem wielkiego udziału w rynku, oraz ich starterów nie można kupić w żadnym kiosku czy sklepie.”
  za to starter wrodzinie wszędzie sprzedają, a userów siec ma miliony

  Polubienie

  1. Dlatego ta telefonia została zawarta w zestawieniu – po za tym, zestawienia cyfrowy polsat nie znalazłem, odnośnie AIRgadu to ten operator zmienia swoje promocje odnośnie komunikatora, więc nie chciałem robić z tekstu syfu i śmietnika…

   Polubienie

 2. Przydałby się jeszcze jakiś komentarz z podsumowaniem, która oferta najatrakcyjniejsza i w jakich przypadkach jakie warto brać. : )

  Polubienie

  1. Jeśli takie coś bym napisał, znalazły by się osoby, które są związane z danymi operatorami i zaraz by psioczyli. Ja użytkuje od kilku lat Play i wychodzę na tym taniej niż to miałem z w simplus czy tak tak, bo oferta orange na kartę jest dobra osób, które mają dużo znajomych w orange 🙂
   I trzeba brać poprawkę na simplus jego promocje: zawsze gdzieś jest haczyk 😉 – dlatego wolę play, płacę 29gr. 7gr i za 30zl. miesięcznie mam sms i rozmowy do play za darmo, nie ważne czy dzień czy noc.

   Polubienie

 3. Beznadziejne zestawienie ! NIEDOKŁADNE i nieprawdziwe. Pełno błędów nie tylko gramatycznych – pisał chyba amator bez matury. Nikt nie da za darmo ale w gaduair wystarczy doładować cokolwiek by mieć sms za 2 gr do wszystkich + darmowy net + 19 gr / min prócz play itp oczywiście ale walić play bo to banda peda.. łów obsługa klienta to de …… bile które na niczym się nie znają i nie umieją odpowiedzieć na banale pytanie o własne usługi ! gaduair ma NAJTANIEJ i takie są fakty a kupić ich można przez internet lub w cropptown w mieście ….. wieśniaki i tak na niczym się nie znają więc po co im to kupować ? reszta operatorów to SYF jako żywo …. tylko im ładuj i ciągle coś z konta znika..co to za debilny operator który tanio ma tylko w sieci własnej? skoro na rynku jest z 20 sieci wszystkich ! a każdy w rodzinie może mieć inną ..

  Polubienie

  1. Zostawiam powyższy komentarz, bo uważam że mamy wybór odnośnie własnego zdania. Tylko, że… jeśli miał bym być szczery: u ciebie gramatyka tym bardziej kuleje, nie wiesz że zdanie zaczyna się od wielkiej litery 😉
   Jak już się zdążyłem przekonać – takich ludzi nazywa się trolami… i zazwyczaj są to osoby, które pomyliły FB z innymi stronami, na których władze mają ich twórcy lub operatorzy i w każdej chwili mogą taki komentarz skasować, to ich stron czy blog – o czym zapomina zbyt wiele dzieci FB.

   Polubienie

 4. Mieszkam za granicą i używam polskiego telefonu tylko przez 2 tyg. w roku, kiedy jestem w Polsce. Dlatego nie interesuje mnie ile kosztują rozmowy, lecz wymagane roczne doładowanie. Oczywiście chciałbym zachować swój dotychczasowy numer, więc kupno startera za każdym razem po przylocie odpada.
  Czy wiecie która sieć oferuje najtańsze utrzymanie numeru?

  Polubienie

  1. Z tego ja wiem, Play ma ważność konta na rok – kupujesz. tylko raz doładowywujesz i masz rok ważne konto, a pod koniec roku kupujesz doładowanie za 30 i przedłużasz ważność o kolejny rok 🙂
   U innych operatorów, każde doładowanie to przedłużenie ważności tylko np. o miesiąc, czy daną ilość dni.

   Polubienie

   1. Dlatego też jestem w Play. Głównie podoba mi się opcja ważności konta. Druga sprawa to smsy po 9 gr, taka sama opłata za połączenia do wszystkich sieci i darmowe rozmowy do Play. Lecz Orange też nie jest takie złe…

    Polubienie

  2. Co prawda tekst ciu stary, ale najkorzystniej wydaje mi się w Heyah w Twoim przypadku. Nie musisz pilnować kiedy doładować, wystarczy, że ktoś Ci SMS wyśle i od tej chwili masz ważne konto przez rok. To samo w momencie gdy Ty napiszesz SMS, zadzwonisz, czy doładujesz konto. Jeden warunek – musi to być jakiś użytkownik jakiejkolwiek sieci, a nie numer np. 112 czy BOK.

   Polubienie

 5. WRodzinie podobno konto jest ważne przez dwa lata, ale to chyba od nowego doładownia po ogłoszeniu tej informacji. Nadal mam ważne do lipca 2012.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s