Odnośnie KDE to można napisać tylko tyle: poprawki błędów, zero nowości. Nowości ma przynieść dopiero wydanie 4.7 – np. przejście kwin na wersję openGL wykorzystywaną w telefonach i urządzeniach przenośnych – co już we wczesnych wydaniach svn widać, że naprawdę widać poprawę i to znaczną. KDE 4.7 można będzie nazwać szybszym niż jest, a efekty lepsze niż są – a do tego przy naprawdę małym obciążeniu procesora. Ta rekomendacja sprawia, że ten pulpit może zdobyć sobie kolejnych wiernych użytkowników.

Kilka dni temu pojawiła się nowe wersja skype oznaczona 2.2 beta, która pojawia się prawie po roku od ostatniego wydania beta. Wygląd się nie zmienił, programiści skype dodali tylko możliwość korzystania z hotspotów skype (za płatnością), jak i ulepszyło dźwięk i obraz w rozmowach. Ulepszono też integrację z theme KDE oxygen jak i poprawiono problemy z pulseaudio w Ubuntu. Większych zmian raczej nie można się spodziewać. Na moim Archu nowa beta się nie potrafi uruchomić z powodu błędu architektury (czyt. mam wersje 64 bit), który uniemożliwia uruchomienie się programu.

I obecnie z takich większych nowości to cisza, chyba większość czeka na reakcję użytkowników odnośnie nowego Ubuntu i nadchodzących świąt…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s