Zastanawiające, jaką siłę ma windows i jego aplikacje w własnym świecie.
Z mojej pamięci ulatuje wspomnienie, jak twórcy firefox-a cieszyli się kiedy przegonili IE – tak to był wyczyn. Pamiętam jak system, który ma najwięcej użytkowników dorobił się kilku przeglądarek, w tym opera czy chrome. Pamiętam jak zdziwiło mnie, kiedy to na jednej ze stron odkryłem nakładki na IE, czy przeróbki firefoxa. Ale ludzie i tak albo używali firefox-a, albo IE, albo kierowali swoje kroki w stronę opery.
Ale właśnie wtedy odkryłem na systemie windows flock – przeglądarkę opartą na „lisku” ale rozbudowaną o dodatki społeczne, czy inne rzeczy.
Nie bardzo mi ona podeszła na systemie windows…
Ale kiedy twórcy flock postanowili przejść z FF na chromium (choć strona głosi że przeglądarka opiera się na chrome – to jednak pierwsze jej wersje bazowały na chromium) to się ucieszyłem. Przecież na windows nie ma chromium – jest tylko chrome. Oczywiście przeglądarka posiadała dodatki społeczne – co wielu osobą mogło się spodobać.
Problem w tym, że ta przeglądarka nie miała mocnej reklamy, nie pisało się o niej, nie mówiło – to doprowadziło do tego, że stała się ona naprawdę niszową sprawą.

Obecnie w FAQ ukazała się informacja, że flock nie będzie już rozwijany i wspierany – kończy on życie, przy końcu kwietnia.

Jest to smutne z jednego powodu: przeglądarka była TYLKO na system windows – wersja na system linux to przeróbka FF (chyba że coś się zmieniło).
To też pokazuje, jak bardzo ludzie na systemach windows są zaślepieni tym co mają.
Ponieważ większe zainteresowanie wzbudza nowa wersja IE, niż cokolwiek innego na ten system. O nowym msn mówi się tak jak by nie istniały inne komunikatory, a o hotmail słychać, tak jak by nie było innej poczty na świecie, już nie wspominając o windows – gdzie jego zagorzali użytkownicy wypowiadają się tak, jak to był jedyny system na ziemi, a jego efekty i animacje wymyślił sam da Winci – i cieszę się, że tak nie jest 🙂
Teraz rozumiem fanatyzm niektórych użytkowników systemu windows – oni sami siebie pętają, ograniczają się na własne życzenie, doprowadzają do tego, że MUSZĄ się oni cieszyć tylko tym, co im podsunie windows – nic ponad to – kurde, to jest… smutne.

A mieli taką szansę poznać to co my, użytkownicy linux mamy od dawna i jest to cholernie dobre i bez ograniczeń – chromium browser:)
Ponieważ chrome i chromium – to nie jest to samo (zazwyczaj to co pojawia się w chromium dopiero po czasie trafia do chrome – albo twórcy chromium nie wprowadzają czegoś co ma chrome np. wbudowana przeglądarka pdf – zapewne uważając, że to za wiele nie pomorze podczas przeglądania internetu). Co nie zmienia faktu, że flock chciało pokazać coś innego, ale podobnego do już wydanej przeglądarki i się nie udało.

Flock will no longer be actively maintained, which means you can keep using the product, but key features will stop working after 4/26/11 and over time the browser will no longer be secure as software updates and upgrades will no longer be provided.

Źródło: http://www.flock.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s