Smokin’ Guns to FPS oparty na silniku Quake, czyli biegamy z kawałkiem ręki i pistoletu przed sobą i sprzelamy do siebie, czy pragniemy zdobyć flagę przeciwników.
Rozgrywka w tym aspekcie nas nie zadziwi.
Więc co jest w tej grze takiego, że warto w nią zagrać?
Chyba wszystko… od klimatu, po kolacje (rozbudowanie), czy samo to, że ubicie kogoś to nie taka prosta sprawa.
Smoking’ guns to gra w klimacie dzikiego zachodu i meksykańskich strzelanin z czasów jakie pokazują nam łesterny. Co ważne w grze (moim zdaniem) bardzo dobrze oddano zachowanie broni, celność tejże broni i tego, że po wpakowaniu w kogoś całego magazynku jeden strzał przesądza o naszym życiu. Tak, w tej grze nie ma tak łatwo i prosto.
Plansze jak już wspomniałem są naprawdę rozbudowane: miasto to nie tylko ulice, ale piwnice, piętra, dachy, czy nawet inne zakamarki.
W rozgrywce: wszyscy na wszystkich – przy 6 osobach można nieźle się napocić, aby być w pierwszej 3. Tak gra liczy ile zabiliśmy przeciwników i dzięki temu pozycjonuje nas w całej liście grających. Czyli, im więcej gramy tym coraz lepiej może nam się powodzić 🙂
Najbardziej co mnie użekło w tej grze to: zachowanie broni, jej celność, szybko kończący się magazynek (6 naboi) i ta animacja zmiany bębenka – jak dla mnie naprawdę to fajnie wygląda. Kolejną rzeczą odnośnie broni jest samo już to, że zdobywając drugiego „pistola” możemy użyć ich obu – wtedy PPM odpowiada za prawą broń, a LPM za lewą. I co ważne, nie da się takich broni przeładować, powód? Nie mamy wolnej ręki do przeładowania. W takim wypadku trzeba zmienić dwa pistolty na jeden i dopiero dokoncać ładowania bębenka. Już samo to pokazuje, że tutaj nie ma wyimaginowanego świata.

Odnośnie jeszcze plansz. Jak już wspomniałem, są one dość mocno rozbudowane jak na FPS. Dlaczego tak uważam? Ponieważ patrząc na budowę plasz np. w innych FPS, to zazwyczaj plansza graficznie przejawia strukturę, podłoże, może coś na dole, ale bez rewolacji (brak korytarzy, przejść), a my mamy tylko możliwość pięcia się (w danej planszy) w górę: platformy, mostki, rusztowania. W Smking Guns sprawa ma się inaczej i jak już wspomniałem – gra ma piwnice i to w niektórych planszach dość mocno rozbudowane, podobnie dachy, wzniesienia.
A teraz trochę o samej rozgrywce…
Jak już wspomniałem, ubicie kogoś to nie taka prosta sprawa. Szybkie reagowanie, posiadanie oczu w około głowy i szybkie decyzje sprawiają że gra się w SG bardzo przyjemnie. Bardzo fajną rzeczą jest to, że nie ma tutaj paczek z energią, czyli to od nas zależy ile będziemy żyć. Wielu graczy zazwyczaj usadawia się na dachach czy miejscach gdzie można szybko kogoś namierzyć i ubić. Ale my też mamy możliwość ostudzenia ich zapędów do takiego „prostego” nabicia sobie zabitych. Krzaki, zarośla, ukryte okienka czy inne miejsca są dobrym miejscem, aby samemu trochę wznieść się w rankingu w danym meczu.
Nie ma tutaj też osób, które próbują zrobić z siebie supermena tzw. skaczące pinpongi. Wiele FPS uczy nas, że aby nas było gorzej trafić trzeba skakać, dlaczego oglądając niektóre filmy na YT możecie zauważyć że wiele osób skacze podczas rozgrywki. Jest to właśnie efekt, o którym wspominam.
I musiał bym skłamać, jeśli napiszę że w smokin guns grało mi się chyba najlepiej. Brak paczek z energią, gra która zależy od nas samych, brak sakczących osobiników i „śledzenie” innych graczy to smaczek tej gry. I może kogś zrazić, że rogrywka tej grze jest wolniejsza niż gdzieś indziej, ale moim zdaniem – to właśnie jest plus calej tej gry.

Reklamy

2 myśli na temat “gramy na systemie linux: Smokin Guns

    1. tzn. jak wybrać gracze…? Jeśli widzisz menu to tam jest settings i tam wszystko sobie ustawiasz. Aby lista serwerów się pojawiła – musisz nacisnąć new list serwers albo coś podobnego, a później wybrać sobie serwer z graczami. W to bardzo mało osób gra, choć gierka mi się naprawdę podoba – ale co zrobić…

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s