=============================
Gramy w systemie linux: Hedgewars

Hedgewars jest postrzegane przez wielu jako klon windowsowych Worms.
Czym są worms’y?
To dżdżownice, które pełzały po planszy i wybijały się zabawnej i brutalnej demonstracji siły. A raczej my wybijaliśmy, mając własną drużynę dżdżownic, a kolega czy komputer swoją. Dzięki temu wiele osób poznało smak grania online, czy po LAN-ie.
Głupie, czasami chamskie odzywki (odniesienia do amerykańskiego hymnu, czy Japońskie zawołania to normalność w tej grze), mocarne bronie np. banan (którego pamiętam po dziś dzień) i wszech obecna rozpierducha – to tylko niektóre z walorów i wizytówek Worms. Później pojawiały się już tylko ich wariacje, poprawione wersje, czy wejście w 3D. Tak naprawdę, najlepszą (moim zdaniem) częścią była 2.

Twórcy Hedgewars zastąpili dżdżownice jeżami, dodając do tego masę własnych pomysłów. Od masek, po własne głosy (nie twórców, ale jeży), po różne typy broni a nawet własne zasady rozgrywki. Twórcy Hedgewars stworzyli unikalny klimat, sprawiając że na serwerze nie brakuje osób do grania po sieci. Można spotkać Francuzów, Polaków, Rosjan, Niemców… czy inne narody.

Twórcy organizują różnego typu turnieje – więc nie jest tak, że gracze i twórcy to przeciwległe obozy. Społeczność graczy hedgewars ma też udział w tworzeniu gry, zgłaszaniu propozycji, błędów i tego jak gra wygląda obecnie. Hedgewars to rosnąca grupa graczy i nowe wersje gry, które zawierają nowe bronie, poprawki błędów, jak i też nowe maski/nakrycia głowy i zmiany w dostosowaniu gry do siebie – tworzenie własnych zasad rozgrywki (np. ilość czasu, czy czas ma nadal płynąć po wykorzystaniu broni, czy podłoże ma być nie zniszczalne – to tylko niektóre z opcji) – czy nowe animacje ognia lub wybuchów.
Jak widać, twórcy nie próżnują i dopieszczają to co już stworzyli – tworząc coś naprawdę ciekawego, a przy tym naprawdę rajcownego. I myślę, że warto się zainteresować tą grą nawet jeśli granie po sieci nas nie interesuje. Gra oferuje grę z komputerem, po uprzednim stworzeniu komputerowej drużyny jeży. Przy 4 komputerowych przeciwnikach, rozegranie jednego meczu to od 20 do nawet 30 min. – więc czas przy tej grze, gdzie na planszy kilka drużyn naprawdę płynie szybko.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s