Ubuntu wchodzi do sklepów i na salony.

A tak naprawdę Ubuntu wchodzi z netbookami do sklepów. I nie nie jednym, nie dwoma ale kilkoma 🙂
Co dziwne, jest to chyba pierwsza taka duża akcja w świecie linux’a gdzie jedna dystrybucja będzie na kilku sprzętach i to na takich, które nie wyglądają jak drugiej jakości netbooki, czy sprzęt dla mniej zamożnych… a najlepiej będzie jak po prostu odeślę do artykułu 🙂 Czytaj…
 
Czy ta zapowiedź może oznaczać, że Canonical chce samo walczyć z innymi systemami? I w takim razie jaka będzie odpowiedź Red Hat i Novella – czy te firmy nadal będę uważać, że bez reklamy i „pokazania się” można zdobyć nowych użytkowników.

Reklamy

4 myśli na temat “ubuntu wchodzi na salony

  1. Jednordzeniowy, 32 bit procek, zintegrowany Intel, tylko 400 GB HD i ty to nazywasz sprzętem, który „nie wyglądają jak drugiej jakości netbooki” . Rok temu kupiłem co najmniej dwa razy lepszego Eee PC teraz w obliczu kart hybrydowych to raczej takie złomki są.

    Canonical już wcześniej bywał na takich sprzętach i jakoś mu się nie udało, ale może reklama na OMG!Ubuntu przysporzy mu paru frajerów, którzy kupią tylko po to aby mieć sprzęt z Linuksem.

    Polubienie

  2. Jak pójdę do Saturna, albo MediaMarkt po to by kupić netbooka/notebooka i sprzedawca mi zaproponuje coś z Ubuntu to będziemy mogli mówić o salonach 🙂

    PS Nie dwa, nie trzy! Aż pięć 😛

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s