Dziwi mnie dlaczego firmy Red Hat, Novell czy inni twórcy nie promują, nie działają w kwestii promowania swojej dystrybucji, nie wychodzą do ludzi itd.

Kilka dni temu wpadła mi dość głupia myśl odnośnie imprezy (o których zaczyna być głośno na identi.ca) w kontekście nowego wydania KDE 4.7. Aby zebrać około min. 10 osób, wyjść do ludzi gdzie będzie internet udostępniany w ramach miasta i zacząć ludziom na tym np. rynku pokazywać nowe KDE 4.7. Postawić tam stoły czy biurka i pokazać ten system na swoim laptopie, na własnym sprzęcie jaki każdy przyniesie: netbooki, laptopy i inne urządzenia. Pokazać jak to działa, że na różnych dystrybucjach jest to samo, że… no wiecie – linux to nic strasznego.

Internet był by z miejsca, gdzie by to się działo, stoły mogły by być składane, podobnie krzesła. A sprzęt, był by nasz – dla pokazania: to właśnie jest KDE, nowe wydanie KDE. Przy okazji jakaś duża, a nawet powiem – ogromna flaga z pingwinem, a na drugiej stronie znaczek KDE.

I wiecie co, wiem że to by nie wyszło 🙂 Nie udałoby się, nie pojawiło by się 3/4 ludzi… większość narzekała by na pogodę, na to że im się nie chce i w rezultacie gówno by z tego wyszło.

I wracając do tematu. I może dlatego, że nikt nie robi takich akcji, a o nich nic nie słychać – linux nadal będzie niszowy. Nadal będzie uważać się, że jest on trudny i polega na poleceniach. A przecież fedora, openSuse, Ubuntu pokazują że to już relikt przeszłości. Nadal są problemy, ale nie można powiedzieć że to linia poleceń.

A przecież obecnie linux to już pełne spektrum programów i system, który potrafi sprostać każdemu – tylko czy komuś zechce się go poznać?

😉

Reklamy

4 myśli na temat “Promocja KDE

 1. pomysł niezły, tylko ja z padniętą baterią w laptopie bym nie pomógł 😉
  podczas premiery KDE 4 widziałem właśnie filmiki w necie jak pokazywali ludziom na ulicy nowe KDE i wszyscy byli przekonani, że to Windows7(który w tym czasie istniał jedynie w wyobraźni), a nie Linuks

  Polubienie

 2. W zasadzie pomysł nie jest głupi i stary jak świat czyli Linux 🙂 . Już na początku istnienia Linuksa istniały grupy zwące się Linux User Groups, które właśnie służyły temu celowi, aby pomagać innym w podobnych sytuacjach. Grupy istnieją do dziś jednak dużo straciły na znaczeniu jakie kiedyś miały poprzez upowszechnienie się internetu i for internetowych.

  Warto jednak byłoby pomyśleć o jakimś spotkaniu użytkowników KDE, którzy premierę nowego wydania chcieliby świętować wspólnie np. w jakimś Pubie, gdzie można by wymienić się doświadczeniami itp. Takie spotkania bardzo cementują grupę i tworzą zespół, który później mógłby rozpocząć jakąś bardziej zaawansowaną akcję promocyjną.

  W twoim przypadku ja bym się mniej martwił o sprzęt ile o ludzi posiadających doświadczenie w temacie, aby nie mieli problemów z wytłumaczeniem początkującym zainteresowanym dość specyficzne aspekty związane z ich potrzebami używania systemu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s