Czym jest telepathy-kde? No jak nie trudno się domyśleć, ma to być coś, co ma zastąpić (prawdopodobnie) komunikator w KDE, jak i też tlelepathy-kde ma być czymś więcej niż nakładką na telepathy, oferując dużo więcej niż odpowiednik na Gnome, czyli empathy.

Pierwsza wersja nie oferuje nic, jak tylko dodanie kont, ale tylko wtedy kiedy mamy zainstalowane paczki telepathy odpowiadające odpowiednim protokołom. Inaczej, zobaczycie pustkę w miejscu wyboru protokołu. Dziwne, że nie jest połączone w zależności, no ale… widać telepathy-kde może istnieć jako program, a raczej składniki które korzystają z telepathy. I tu jest problem, że telepathy-kde to kilka paczek, luźno i swobodnie istniejących. Każda z nich jest osobnym i samodzielnym pakietem.

Ale co oferuje telepathy-kde?
To co oferuje telepathy i empathy i nic więcej. Wszystko opiera się na obsłudze telepathy, a nie pisanie czy odnoszenie się do innych protokołów. Idea telepathy-kde była zacna, zrobić wszystko aby na 100% wykorzystać możliwości telepathy.

Pierwsza wersja pokazuje, że na razie stworzono okno z możliwością dodania poszczególnych kont, rozmowy w ich obrębie, konfigurację wyglądu rozmowy i tyle. Nic więcej na obecną chwilę nie potrafi telepathy-kde 🙂 Podobną funkcjonalność posiada empathy i nic się nie robi, aby to zmienić.

Ale życzę temu projektowi jak najlepiej, ponieważ choć to początek może z tego wyjść naprawdę fajna rzecz. Samo telepathy-kde działa naprawdę dobrze – nie wiesza się, nie zawiesza. Tylko brakuje masy funkcji, które mam nadzieję się pojawią 🙂

W archu telepathy-kde znajduje się w testing, podobnie też jak i KDE 4.7 – więc miłego testowania 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s