W części pierwszej opisałem moje wrażenie i spostrzeżenia z Allegro.

I mógł bym teraz napisać coś o świstaku, Tablica.pl, czy gumtree.pl

Ludziom się naprawdę wydaje, że za używkę, czegoś co już się nie produkuje, można to sprzedać za 3x wyższą cenę niż to jest rzeczywiście warte. Smutne jest w tym wszystkim to, że ludzie wzorują się na Allegro w ustalaniu ceny, a nie zdrowym rozsądkiem, czy normalnością. Takie relikty przeszłości jak nokia 3310, SE k310i, SE k610i, stare samsungi, motorole czy Alcatele (gdzie firma ta już wycofała się z rynku) – to ceny brane z kosmosu. Rozumiem ludzi na Allegro – bo Allegro bierze opłatę za wystawienie, duże zdjęcie, czy wyróżnienie – ale żeby tak windować cenę??

Inni idą tym samym tokiem myślenia i nie zjadą niżej niż to jest na allegro. Ogólnie to jest z problem, aby znaleźć kilka osób normalnych. Śmieszne też jest to, że za 200 można mieć już „dotykowca” LG KP500, Samsung Colby, czy inne popularne i jedne z pierwszych telefonów, które miały dotykowy ekran. Wiele osób sprzedaje je nawet czasami poniżej 150 zł. – ale z przetartą mocno tylną klapką. Inna sprawa to bateria, która w każdej „używce” po jakimś czasie musi być wymieniona.

W tym momencie kupienie starocia za 50 i władowanie w niego około 100 – aby przekonać się, że to relikt przeszłości, to lepiej jest kupić sobie coś, co posłuży nam dłużej, a ma aparat, potrafi odbierać maile, przeglądać internet i przy okazji potrafi wysłać mms i go odebrać – czego nie potrafią stare telefony z przed 5, 7 czy nawet 10 lat – które nadal są w sprzedaży.

Tablica i inna strona z ogłoszeniami to śmieszna ilość tego, co ludzie chcą sprzedać. Wiele osób nie chce spotykać się z kimś, ponieważ oni wiedzą że wciskają komuś coś co nie jest tyle warte.

Inną sprawą jest też samo to, że ludzie chcą dużo za dużo. Taki przykład: mam działający telefon, który nie ma aparatu – nawet najgorszego – działa bo działa, nie ma wejścia na kartę pamięci, nie ma niczego co dało by mi sposobność na jakiekolwiek inne funkcje – bateria to wiadomo, połowa tego co było na początku i teraz ktoś sobie myśli tak: za całość można by wziąć 50 zł, bo za więcej (osoba sprzedająca/właściciel) by tego nie kupiła. Ale pojawia się myślę, że może znajdzie się frajer, który się złapie na wyższą cenę – przecież to jest dobry i fajny sprzęt. I cena skacze do 80/ 100. Dlaczego? Bo ludzie są pazerni i zawsze im będzie mało. Przy okazji zrobią wszystko, aby kogoś wycyckać, a przy okazji narzekają, że nikt im tego nie chce kupić, nikt się tym nie interesuje itd. A później jeszcze wmawiają sobie takie osoby, że zejście z ceną to sprzedawanie po niżej opłacalności. A około latają dobrzy doradcy i podpowiadają, aby jeszcze podwyższyć cenę.

Nie będę ukrywał, że dość bardzo dawno oddałem kamerkę internetową znanej marki od dobrej jakości dźwięku za darmo. Pomyślałem sobie: na co mi coś, czego nie używam i nie będę używał. Ona stała za 80zł. w sklepie i nadal za tyle jest. Ale nie potrzebna mi ona byłą i dałem ją komuś od tak. Czy jest mi tego żal – nie… Może komuś się uda się ją sprzedać i zarobić. Ja tam i tak używam innej. Dlaczego na tej zasadzie nie działa tablica czy inne strony z ogłoszeniami?? Coś leży i się kurzy, powinno na ty być cena dużo niższa niż na aukcjach, przecież jest to komuś zbędne i bierzemy niską wypadkową, a nie doliczamy fikcyjne marzę i opłaty i walimy cenę jak z kosmosu.

To trochę jak z kupowaniem na Allegro programu, który jest darmowy 🙂 ludzie się łapią, bo nie potrafią nawet wpisać jego nazwy w google i sobie go pobrać, więc kupują program na aukcjach. Czy ktoś to blokuje? Nie… czy ktoś to zgłasza – nie.

Tak samo jest z tymi telefonami do 50. Ludzie sprzedają takie śmieci, bez niczego – a doliczając dodatki jakie trzeba kupić, to wychodzi mi nowocześniejszy, bardziej na czasie i większą paletą funkcji lepszy telefon – a nawet jak ktoś poszuka, to i z dotykowym ekranem znajdzie coś 🙂

Ogólnie w Polsce jest trend, że najlepiej jak się kogoś nacią i wyciska ile się da. I dlatego pozostaje mi poszukać w komisach, które czasami mają niższe ceny niż inni na ogłoszeniach czy allegro.

Jak na razie resetuje baterię do mojego trzeciego telefonu, drugi telefon się naprawił (zła ładowarka była podpięta ;)) i ciekawe co z tego wyjdzie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s