Jeśli macie komputer i choć trochę przebywaliście na windows, a nawet mając linux słyszy się o nowościach w świcie gier – to większość z was powinno orientować się co to Bullet time i jaka gra rozpowszechniła ten system w świcie gier.

A jak nie, no to odsyłam do poczytania o grze Max Payne, która a prawdopodobnie zagości na systemie iOS w 2012 roku.

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt że ta gra ma już 10 lat na karku i jest trochę archaiczna, ale jak dla mnie to była bardzo dobra gra. I choć mija od jej PC-owej premiery już 10 lat, to wydaje mi się, że jak dla iOS i ipad-a to kolejny ruch Rockstar Games, aby zbadać rynek.

Co się z tym może wiązać?
Więcej gier tego producenta na system Apple i zyski dla obu firm, a za tym mogą pójść inne firmy… Czy to by oznaczało powstanie drugiego frontu i konkurencji dla windows – jeśli twórcy GTA zarobią na wydaniu tych gier, to co będzie im stać na przeszkodzie, aby nie zacząć tworzyć także gry na system od Apple.

I za 2 lata może się okazać, że na rynku będą istnieć TYLKO dwa obozy: Apple i Microsoft. A gdzie linux? A użytkownicy linux za 2 lata nadal będą cieszyć się tym że mają w globalnym świecie systemów ledwie 3%, gdzie reszta będzie dzielić się 40/60. Taki czeka los linux’a jeśli nie zacznie się czegoś robić w promowaniu go.

Reklamy

4 myśli na temat “iOS dostanie Max Payne

 1. Nie znam się na programowaniu gier pod Linux, ale Linuksowi brakuje czegoś na miarę alternatywy dla Direct X. Oraz wsparcia sterowników ze strony producentów.
  Wystarczy popatrzeć na Android. System darmowy , a jest popularność i zainteresowanie nim , które nadal rośnie.

  Polubienie

  1. Zgadza się, ale warto spojrzeć na to: co zrobiło google, aby wypromować android.
   Inną sprawą jest zadanie pytania: co przyciąga ludzi do androida??

   Kiedy sobie odpowiemy na to pytanie, zauważymy że od kilku już lat linux stoi w miejscu w elementach, które powinien rozwijać.

   I tylko jedynie Canonical chce walczyć o udział swojego Ubuntu z innymi wielkimi. Podpisanie umów i wydanie ubuntu na laptopach, sklepik, rosnąca baza klonów, stworzenie miejsca gdzie wszyscy twórcy będą łączyć się, aby wszystkie klony i ubuntu było lepsze, czy nawet uruchomienie launchapada kilka lat temu.

   Mało też która osoba wie, że chyba obecnie tylko Ubuntu posiada (nie wiem jak to będzie z openSuse) pakiet biurowy, programy do grafiki, filmów i komunikacji – zaraz po instalacji, gotowe do użytku. A to moim zdaniem pierwszy krok, aby zapewnić sobie rosnącą liczbę użytkowników.

   Polubienie

 2. W artykule jest podane, że wspomniany Max Paine powstaje w wersji mobilnej (w domyśle na tablety). Nikt nigdzie nie podał, że systemem tym ma być iOS, a wszyscy sugerują się tylko tym, że ma dość spore udziały w rynku gier na mobilki dzięki AppStore, więc prawdopodobnie dla niego też powstanie wersja obok tej dla … Androida. Gra będzie miała jednak dość spore wymagania i będzie dostępna tylko dla sprzętu z układem Tegra (Android), co oznacza, że użytkownicy iOSa będą się nią mogli cieszyć tylko w przypadku zakupu iPada w wersji 3.

  >>”I za 2 lata może się okazać, że na rynku będą istnieć TYLKO dwa obozy: Apple i Microsoft. A gdzie linux? ”

  Nikt nie wątpi, że raczej nie powstanie wersja tej gry dla Windows Phone w związku z tym należałoby uważać, że raczej Linux zyska więcej dzięki androidowej platformie w kwestii gier dla urządzeń mobilnych. Przy okazji warto zauważyć jak ma się linuksowość Androida do innych dystrybucji. Dla jednej będzie ta gra dostępna dla innych już nie. Co więc takiego linuksowego jest w Androidzie, że aż tak bardzo różni się od innych Linusów?

  Polubienie

  1. Jądro linux, które zostało mocno przebudowane. A zatem i inne elementy składowe linux’a musiały zostać zmodyfikowane.
   Oczywiście co do jądra to sobie poczytałem, bo do reszty to podejrzenie.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s