Będzie krótko ale konkretnie:
>> dzisiaj pojawiła się aktualizacja do Unity, gdzie zostało poprawionych masę błędów – co mnie cieszy. Twórcy też nie tylko poprawiają Unity, ale dodają lub usprawniają to co już jest – jak np. przełącznik Alt+tab, czy inne skroty klawiszowe Space+… czy „windows+…”

>> dzisiaj też pojawiła się nowa wersja unity-2d – jest to mój faworyt w gronie gnome-shell/unity i mocno mu kibicuję. Jak napisałem dzisiaj dostał on napakowaną wersję kodem poprawkowym – Yeah… 🙂
Zabawne w tym jest to, że to środowisko graficzne nie ma ustawień dla siebie, nie ma przełączników i innych rzeczy, ale jego działanie, to jak działa i się prezentuje cały czas mnie ciszy – naprawdę. Zabawne co… a np. to jest fajne że mogę sobie listę programów przeglądać naciskając na śodek tej listy i „pchnąć” ją w górę i jak ładnie leci…

>> cały czas też dokonywane są w Ubuntu poprawki odnośnie gnome3/gnome-shell – widać nie wszystko tam gra tak jak ma grać.

>> choć arch linux dostał w testing nową wersję gnom-shell, nie mogę powiedzieć o niej nic dobrego. I choć środowisko to działa dość stabilnie, nie działające dodatki, jakieś dziwne wycieki (grzanie się CPU i tym samym wycie wiatraczka) potrafią lekko wnerwić.

Na obecną chwilę czekam na Ubuntu w wersji stabilnej i nowe repo do nowej wersji – aby się dobrać do nowych rzeczy. A śmiem twierdzić, że pojawi się tam nowy xorg, nowe sterownki, nowe jądro i… nowe aktualizacje programów. Ponieważ z wersją dev jestem już na ty od prawie 6 miesięcy, to jakoś już mi się obyła. Dlatego liczę, że Ubuntu jednak przejdzie w trym miesięcznych aktualizacji – bo wreszcie ktoś w tym Canonical pójdzie po rozum do głowy.

To by było na tyle… dobranoc.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s