Dzisiaj dostałem maila z zapytaniem o pomoc w ustawieniu, aby miniaturki w LXDE/pcmanfm pojawiały się dla zdjęć i innych plików, a nie tylko dla bardzo małej części.

Pcmanfm ma to do siebie, że jest lekki, ale też radzi sobie z… zamontowanymi katami pamięci czy że ładuje on miniaturki w jedno miejsce i później tylko aktualizuje to miejsce, co przyspiesza ładowanie się miniaturek zdjęć.

Ale pcmanfm nie wyświetla zbyt wiele miniaturek i tu problem.

Otóż nie 🙂

Pcmanfm ma standardowo ustawione niski poziom wielkości plików, od jakich ma ładować miniaturki. Ma to przyspieszyć jego działanie itd.

Problem w tym, że miniaturki pozwalają nam na określenie – co to za zdjęcie mamy na pulpicie, bez uruchamiania programu.

Wiec gdzie pcmanfm na ustawienie dla miniaturek?

Edycja (menu u góry) >> Preferencje >> (druga zakładka) Wyświetlanie

I tam mamy określenie wielkości ikonek i miniaturek, jak i wielkości plików od jakich ma pobierać menadżer plików miniaturki.

Ustawiając 8192 – 1024 (1MB) * 8 – otrzymamy miniaturki do tegoż poziomu wielkości plików. Ustawiając 81920 – otrzymamy miniaturki z jeszcze większych liczby plików. Oczywiście będzie to skutkować tym, że wszystko co ma podgląd (pliki tekstowe i tak go nie otrzymują) będzie pokazywane przez pcmanfm.

Jeśli ktoś chce widzieć miniaturek zdjęć w lxde – wystarczy że zwiększy wartość dla plików w ustawieniach pcmanfm, a miniaturki zaczną mu się pokazywać 🙂

Reklamy

3 myśli na temat “lxde/pcmanfm i podgląd miniaturek plików

  1. P.S. Sorry, że drugi komentarz, może warto to wysłać na ubuntu-pomoc.org Tam dużo ludzi wchodzi a może się komuś jeszcze przyda.

    Polubienie

    1. Myślę że google już się o to postara, że jeśli ktoś będzie szukać odpowiedzi na to co opisane, to google mu podsunie ten wpis dość wysoko 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s