Jak by nie zauważyć, to co zostało powiedziane przez osobę z filmiku (a nie jestem to ja), jest na tyle prawdziwe co sensowne i naturalne.

Problem w tym, że od jakiegoś czasu chciałem dać wam do myślenia zamiast wykładać kawę na ławę. Od jakiegoś czas zachodzą we mnie zmiany odnośnie systemów linux. Zaprzestanie pogoni za kolejnymi wydaniami dystrybucji, rozpoczęcie i realizacja moich nowych blogów/pomysłów, jak i też powolne odchodzenie od testowania czego się da i jak się da.

W poprzedniej notce napisałem o 3 drogach i trochę wezwałem do tego, aby zacząć pisać o linux, o tym co robicie i jak wam to idzie.

Chciałbym nakłonić was do próby podzielenia się z innymi waszymi: doświadczeniami, doznaniami i przemyśleniami. Właśnie po to, aby ktoś kto szuka informacji o danym systemie, dystrybucji, programie, problemie miał wybór, mógł przeczytać kilka opinii i wyrobić sobie na ich postawie własne zdanie. Zdanie, które skłoni go do tego, aby sprawdzić daną dystrybucję: czy naprawdę ona jest taka a nie inna 🙂

To też uczy pewnej tolerancji wobec innych użytkowników, którzy wkładają swoją energię i chęci na pisanie bloga lub poradników. Tak, robienie coś swojego i wkładanie w to serca buduje pewne poczucie, że jednak to takie proste i łatwe nie jest.

I napiszę wam, że jeśli uważacie że dany kolor to biały, a druga osoba uważa że kremowy, to czy ktoś nie może powiedzieć że jest to kolor mleka?

Moim zdaniem im więcej będzie osób piszących własne zdanie na dany temat, to temat z filmiku będzie trochę nie aktualny – ponieważ po jakimś czasie zacznie się krystalizować to co jest prawdą 🙂
Co nie zmienia faktu, że jeśli się komuś np. KDE4 nie podoba, to czy inna osoba ma prawo go „nawracać”, bo ona polubiła XFCE?
Moim zdaniem: niech każdy lubi to co mu się podoba, nawet jeśli jest w błędzie. Ponieważ za jakiś czas może ona poprawić się i stwierdzić coś odmiennego niż np. rok temu 🙂 Ale ona sama musi do czegoś dojść swoim tokiem myślenia, a nie że ktoś ją zmusza do myślenia tak a nie inaczej.

ps.
Czy to nie jest fajne, kiedy tak po roku albo pół ktoś zada wam pytanie na temat linuxa, a wy odpowiecie: pisałem o tym na początku bloga, wejdź i poczytaj 🙂 Możecie mi wierzyć, kopara w dół. Bo wy udzielacie się w społeczności linuxa, piszecie bloga, udzielacie się gdzieś, robicie coś co jest związane z waszym systemem… uwierzcie mi, mało która osoba która ma windows robi coś ku swojemu systemowi, jak tylko grając w gry i ciesząc się tym że Ferefox uruchamia się 10 sek -a system jest piracki, podobnie też jak i 3/4 gier. A wszystko dlatego, że wy wiecie że jest coś ponad tym, że dany system istnieje i posiada on takie a nie inne walory, zalety i wady. Ale można coś jeszcze z nim i w nim robić, opisując to w internecie, gdzie inne osoby to komentują lub czytają 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s