Wiem, wiem… serwisów o grach na system linux jest wiele.
I co z tego? 🙂

Jako że na blogu ukazało się wpisów lustrujących gry na system linux, chcę rozszerzyć ten pomysł o… napisanie po prostu do każdej z wymienionej gry własnej recenzji.

Będę też starał się pisać o wypuszczonych nowych wersjach, czy aktualizacjach.

http://giercomania-linux.blogspot.com/

Nie będzie to blog skupiony na nowe gry, na gry które mają dopiero pojawić się na system linux, ponieważ masę osób nie zna większości gier już istniejących a co tu pisać o nowych.

Masę osób uważa, że na system linux nie ma w co grać.
Dla takich osób gry na system linux to jedna lub dwie gry i tyle.

Chcę tym blogiem pokazać, że gier na system linux jest więcej, że może nie są one graficznie przepełnione przepychem, ale czasami dają one więcej frajdy i zabawy niż nie jedna super graficznie wyglądająca gra gdzie: aby grać w multi trzeba zapłacić, gdzie singiel starcza na dwa wieczory, gdzie wydane 130 zł na grę sprawia, że ląduje ona na półce z napisem: przeszedłem i już do niej nie wracam.

Mimo wszystko do dobrych gier wraca się, powraca chce się w nich zaczynać wszystko od nowa, od początku. Jesteśmy wciągani w fabułę czy rozgrywkę na tyle głęboko że mija kilka godzin z grą a my łapiemy się na tym że z dnia zrobiła się noc.

Tak, właśnie o to chodzi w grach, mają one: cieszyć, integrować graczy i być zabawą.
To nie ma być przymus, wymóg czy wymysł – muszę grać bo oni grają.

Nie…

Gram, bo lubię daną grę, dobrze się w niej czuję i mam masę frajdy w graniu w daną grę. I może dlatego wiele starszych gier dużo wolniej się nudzi niż najnowsze produkcje, które są kupowane tylko dla jednego trybu: multi, gdzie i tak takie osoby rwą włosy z głowy, klną i spinają się bo gra ich wnerwia, a fanu mają przy tym tak nie wiele.

Czy tu o to chodzi w grach wideo?

Dlatego założyłem bloga, gdzie będę przybliżał wam w swoim: ciężkim, dołującym i chamskim języku gry, które mogą was wciągnąć, przykuć do komputera jak i też pokażą że czasami dobra grafika nie = super zabawa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s