Kiedyś, swego czasu (czyt. kilka lat temu) jak się nie miało GG, nie miało się kontaktu z nikim. Ludzie wymieniali się numerami jakby to były ich identyfikatory osobowe. Wiele osób tak do tego podchodziło, a jest grupa która nadal tak do tego podchodzi.

Jednak w momencie pojawienia się wersji 10 i blokady wstecznej, Facebook, twitter, a nawet blip który jest ze stajni GG – nie były w Polsce na tyle popularne aby przejąć użytkowników GG.

W monecie kiedy Facebook zaczął zdobywać popularność na świecie, a w Polsce NK rozgościło się na dobre. GG zaczęło tracić. Po co instalować komunikator, który jest zasobożerny a do tego można mieć to samo w portalu społecznościowym?

NK oficjalnie wtedy nie miał komunikatora, ale miał możliwość rozmowy (nie ograniczonej) w formie wysyłania krótkich wiadomości.

Kiedy to Facebook zaczął jednak wchodzić do Polski, GG momentalnie straciło na znaczeniu. Co więcej, skype w tym czasie podgrywał GG i podbierał użytkowników jeszcze przed wejściem FB do Polski.

Komu jest potrzebny komunikator, który ma tylko GG?

Gtalk (gmail, i obecnie google+), Skype (sam w sobie + facebook), ale też wiadomości i czat na facebook… to wszystko doprowadziło GG na skraj popularności.

Obecnie nie korzystam z GG, bo nie mam już tam z kim pisać. No może nie tak do końca, że nie mam ale jest to jedna, może dwie osoby. Kiedyś moja lista kontaktów miała około 100 osób, gdzie z 10-oma osobami co dziennie mogłem porozmawiać. Teraz mam ich chyba z 12 i z rzadka rozmawiam przez GG. Prawie co dziennie jednak używam konta jabber i jeśli chodzi o google+/gmail – to gtalk.

Komu potrzebne jest GG, kiedy inne formy komunikacji i kontaktu przejęły większość jego tortu, który on sam oddał z uśmiechem.

Nie wiem…

Wersja na linux została zapowiedziana i obecnie z tych zapowiedzi tylko mac otrzymał nową wersję jeśli chodzi o inne systemy niż Windows.

Czy jeśli wyjdzie nowa wersja GG na system linux to przeskoczę na nią?

Może powiem tak: wypróbuje ją, ale nie przeskoczę 🙂

Z jednego powodu: od lat używam pidgin, a w między czasie kadu mogę sobie odpalić. GG jako program nie daje mi nawet 50% tego co mają inne komunikatory na system linux. A jeden protokół w jednym programie – marnie, po prostu marnie.

To nawet kadu dorobiło się obsługi sieci jabber – ponieważ ludzie coraz częściej z tego korzystają. Podłączenie konta z gmail lub google+ i mamy od razu kontakt ze znajomymi i osobami z kręgów, potrzeba komuś więcej?

Na systemie Windows AQQ i wtw przejęło tych, którym reklamy wychodziły bokami.

Twórcy GG powinni zrozumieć, że użytkownicy którzy kiedyś z GG korzystali odeszli, zaś nowy narybek ma gdzieś GG, można by powiedzieć że wiele osób nawet nie wie co to jest. A to za sprawą tego, że Facebook daje im komunikację z osobami, które one mają na liście znajomych. Po co komuś program, który zajmuje pamięć i zżera procesor?

I moim zdaniem GG 11 to walka o użytkowników których nie ma, zaś nowi… czy ich zainteresuje komunikator, w którym nie ma obsługi innych protokołów jak tylko GG. Wydaje mi się, że twórcy GG tak jak spaprali sprawę ze swoim portalem ala profil, tak samo wypuszczając 10 zawalili sprawę z popularnością komunikatora.

I nie wiem co musiał by posiadać komunikator GG, aby znowu stać się popularny. A wersja 11 to tylko ratowanie tego co pozostało, bo nic więcej już się nie da zrobić 🙂

http://beta.gg.pl/info/pobierz

ps.
Dopiero zauważyłem że komunikator ma oznaczenie: Red Hat (a więc domyślam się że chodzi o rpm – fedora, opensuse) i Ubuntu.

Reklamy

Jedna myśl na temat “GG 11 (gadu-gadu) walka o przetrwanie, walka o tych których nie ma

  1. Pardon. Wróciłeś do starego stylu. Znów się Ciebie ciężko czyta. Szkoda. i rzadko mnie bawi, gdy widzę „rzadko” pisane przez „ż”. Niektórym to może nie przeszkadza. Sam czasem robię babole, ale Ty, kolego, publikujesz! Słownik Ci robi korektę (chyba), więc, wychwycić takie babole, to pryszcz. Odrobina szacunku dla polszczyzny nie zawadzi, a publikacja od razu lepiej wygląda. Szkoda artykułu. Szkoda sensów skatowanych taką ortografią i stylistyką. Słowo. Czasem mam wrażenie, że jest was dwóch. JTP
    PS
    Ja też zrezygnowałem z GG (właściwie z Kadu) na rzecz Pidgin’a. Ale i tam niewiele już piszę. Fakt.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s