gramy na windows: origin 8.5 – error aktualizacji

Ukazała się nowa wersja klienta Origin (EA), która jest czymś w rodzaju konkurencji dla steam, ale gry na origin to gry tylko ze stajni EA.

Wykonując aktualizację do nowej wersji origin, może się okazać że nie będzie to możliwe. Ponieważ jej pobraniu i instalacji, klient i tak pobiera plik aktualizacji ważący 39 MB.

Jak się z tym uporać?

Na forum origin znalazłem rozwiązanie problemu.

Najpierw odinstalowujemy klienta origin jaki jest w systemie. Teraz pobieramy wersję ze strony origin: download/Pobierz.

Teraz po instalacji nie uruchamiamy jeszcze origin. Teraz pobieramy aktualizację, która ciągle pobiera nam klient origin: pobierz/download – jest to poprzednia aktualizacja.

Kiedy pobierzemy dany plik, rozpakowujemy jego zawartość do katalogu, w którym zainstalowaliśmy Origin np. c:/Program Files/Origin/

Kiedy system zapyta nas o zastąpienie pliku, potwierdzamy tą decyzję i uruchamiamy Origin.

Zostaniemy zapytani o aktualizację, którą potwierdzamy. Po chwili powinniśmy ujrzeć panel origin i nasze konto.

!!AKTUALIZACJA!! – odnośnie nowszych aktualizacji…
Po wypakowaniu udostępnionej aktualizacji zastaniemy zapytani o kolejną aktualizację, którą potwierdzamy i pobieramy 39MB (aktualizacja na obecną chwilę 4554) i po zakończeniu tegoż procesu pobierania i aktualizacji Origin, przynajmniej u mnie zadziałał.
Ale ważne jest, aby pobrać paczkę z aktualizacją 4518 i wypakować ją do podanego powyżej katalogu lub miejsca gdzie macie zainstalowane Origin i później wykonać ponownie aktualizację Origin.
Tłumacząc, to co pobieracie to jedna aktualizacja, zaś origin zapyta was o kolejną aktualizację (39 MB) i ją także zatwierdzacie.

Część została opisana na forum: źródło.