Najpierw informacja, że protokół GG na pidgin za jakiś czas może otrzymać niesamowite opcje.
Wszystko jest w tym linku: czytaj

Jeśli chodzi o mnie, to GG jak dla mnie umiera, kona, czy jak kto woli wykrwawia się.
Winę za to ponoszą osoby, które wypuściły tragicznie skomponowany komunikator, który był przysłowiowym gównem. Do tego od którejś wersji zablokowano możliwość rozmowy, kiedy miało się starszą wersję komunikatora. To właśnie wtedy Facebook i inne portale społecznościowe zaczęło się wybijać. Twórcy komunikatora gadu-gadu przespali boom, jaki w Polsce się pojawił. Wszystkie powyższe czynniki sprawiały, że wiele osób przeskoczyło na: skype, później wiadomości w nasza-klasa, a później facebook. GG nie pomogło połączenie z Allegro, gdzie było to ratowaniem się przed zapomnieniem.

Obecnie protokół, jak i sam komunikator to relikt przeszłości, czegoś co było kiedyś, obecnie wiele osób rozmawia przez facebooka, google+ (jabber – czat gmail), nie potrzebując do tego GG.

Co więcej, moim zdaniem, coraz więcej osób rozmawia ze sobą po przez twittera, przekazując komuś swój status lub co planuje lub będzie zaraz robił lub robiła. Czy potrzebne komuś jest GG?

Ja z GG już nie korzystam i choć nadal jestem podłączony do tej sieci, z nikim przez tą sieć nie rozmawiam. Dużo więcej oferuje mi jabber, czy rozmowa po przez czat-gmail, niż GG jako protokół.

Więc czy jest sens rozwijać opcje w protokole GG na pidgin?
Moja osobista odpowiedź jest taka: nie.

Pidgin potrzebuje usprawnienia rozmów audio i wideo, a nie opcji do protokołu GG. Pidgin potrzebuje oczyszczenia kodu, ponieważ nie wiem czy ktoś to robił.

A czy wy korzystacie z GG w pidgin, albo w codziennej komunikacji ze znajomymi?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s