Nie pisał bym o tej dystrybucji, gdyby nie fakt, że wprowadza ona i pokazuje twórcom gnome3, jak powinno wyglądać gnome-shell od samego początku.

Podgląd otwartych okien, które są grupowane w jednej ikonce. Ikonki uruchomionych programów. Małe ikonki na liście ikonek (programy i elementy systemu). Możliwość (obecnie) przestawienia sobie panelu z góry na dół. Możliwość ukrycia panelu jedną opcją.

Tak właśnie prezentuje się gnome-shell (bo jeśli ktoś nie wie, to gnome-shell to nakładka graficzna, a nie pulpit. Gnome-shell zostało stworzona w oparciu o API gnome3, które dostarcza każdy element gnome3 i jego programy.
Tym samym, to co widzicie w Deepin Linux to też nakładka na pulpit (gnome3), przy wykorzystaniu API gnome3. Podobnie się przecież ma z cinnamon od twórców mint linux, to też nakładka na gnome3.
Zauważyliście, że w pewnym momencie o mint i cinnamon było głośno, a obecnie jakoś wszystko ucichło?

O Ubuntu zrobiło się głośno, kiedy to wyszła wiadomość od Valve, że klient Steam ukaże się najpierw na Ubuntu 12.04. Ale o tym w innym tekście 🙂

Co do deepin linux, to można stwierdzić, że… bazuje na Ubuntu 12.04, panel został rozbudowany, autorzy stworzyli program do muzyki i filmów, który obsługuje zmianę tła programu tak samo jak i ich zamiennik do Centrum Oprogramowania w Ubuntu.

Widać, że nie trzeba wielkiej armii programistów, aby stworzyć z wydania na wydanie coś, co będzie wprowadzać nowości i zmiany.

I za jakiś czas deepin może stać się realną alternatywą dla mint linux, które obecnie jakby się zatrzymało/wyhamowało.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s