Informacja o pojawianiu się realnych i potwierdzonych informacji o tym, że jest tworzony klient steam na system linux, jak i też informacja, że klient od firmy valve ukaże się najpierw na Ubuntu 12.04 (z długim wsparciem) obiegła cały świat.

Wielu użytkowników Windowsów zaczyna deklarować chęć przejścia na linux, w tym przypadku na Ubuntu – jeśli tylko Valve przeniosła by takie gry jak np. Team Fortress 2, czy Portal 2.

Wszystko przez to, że… Ubuntu jest jedną z najpopularniejszych dystrybucji na świecie. Do tego Canonical tworzy powoli bazę dystrybucji Ubuntu ze sprzętem.

Trzeba też tu napisać o jednym, że wszystkie klony także dostarczają Ubuntu popularności. Tym samym, taki mint linux sprawia, że ilość użytkowników Ubuntu i Mint można na dobrą sprawę zsumować.

I teraz wszystkie osoby, które twierdziły, że popularność to zło na linux, teraz mają dowód na to, że moja teza była jednak słuszna.
A wynikało z niej, że popularność przyciągnie do linux (w tym przypadku do Ubuntu) inne firmy, co zwiększy ilość użytkowników, co będzie równoznaczne z większym zaangażowaniem innych firm, które zechcą spróbować swoich sił w świecie linux.

Dzięki temu, linux może stać się pełnoprawnym systemem, obok Windows, który jak na złość może zacząć tracić niż zyskiwać (za niedługo premiera Windows 8).

I wspomnę tylko o tym, że pierwszą grą jaka zostanie przepisana i dostosowana do linux będzie Left 4 Dead 2 – czyli FPS sieciowy na 4 osoby (co-op) przeciwko hordom zombie.

Liczę na to, że po wydaniu klienta Steam i pierwszej gry, kolejną będzie Team Fortress 2, który jest w Polsce dość popularny, czy LoL (League of Legends), który też ma swoich zagorzałych fanów.

Jedno jest pewne: klient Steam się pojawi najpierw na Ubuntu. Pierwszą grą będzie gra co-op z widokiem FPS, z ubijaniem zombie.

Źródło: http://blogs.valvesoftware.com/linux/steamd-penguins/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s