STAN na dzień dzisiejszy: Windows – błąd nvlddmkm w grach – po wyłączeniu gry błędy graficzne nie znikają, linux działa bez błędów. Ryski (małe kropki) na matrycy/ekranie, uszkodzona bateria. Jedyny plus: laptop działa i jest obraz.
Ważna informacja: jeśli wymieniacie coś lub naprawiacie, nie róbcie tego przez sklep tylko bezpośrednio w serwisie. W momencie odbierania laptopa macie domagać się od sprzedawcy (jeśli oddaliście laptopa do sklepu, który przekazał go do serwisu: uszkodzonej rzeczy, która została wymieniona w waszym laptopie, jak i też protokołu naprawy: swoistego wykazu co ile kosztowało.

AKTUALIZACJA
Laptop w obecnej chwili nadal jest… naprawiany. A to oznacza, że obecnie zaczął się 4 tydzień kiedy to nie mam swojego laptopa. Ciekawe ile to jeszcze potrwa?
—————————————————————-

Nie wiem co napisać, bo cena naprawy, czyli wymiana (nie odnowa) karty graficznej nvidia- 470zł – dała mi mocno… do myślenia.

Nad czym tu się zastanawiać?
4 letni działający, sprawny laptop do tego z trochę lepszym procesorem, czasami z większym dyskiem i podobną lub lepszą kartą graficzną mamy od 750 do 900 zł.
Za tyle ludzie sprzedają działające laptopy, które mają podobne parametry do mojego. Od 800 do 1000 można znaleźć laptopa 3 letniego, który jest sprawny i nie sprawia problemów, do tego jest „lepszy” niż mój 4 letni laptop.

Wracając do tematu…
Wycena naprawy została podparta tym, że takowe karty graficzne są drogie, do tego sama usługa jest też dość skomplikowana i… droga.

Warto dodać do tego fakt, że osoba przy składaniu laptopa do sklepu stwierdziła , że wymiana takowej karty graficznej to wydatek około 350 zł.
Skąd więc 470 zł?
Jeśli by doliczyć do tego 20 zł na diagnostykę, to szybko wychodzi, że sklep bierze 100 zł tylko za POŚREDNICTWO między mną a serwisem, do którego sklep wysyła sprzęt do naprawy – serwis – nie naprawia niczego.
Bo jakim cudem ktoś kto ma styczność co dziennie z podobnymi awariami i cenami naprawy usterki (wymiana karty graficznej, a nie odnowa – „to pospolita usterka w laptopach HP i tymi kartami graficznymi” – słowa sprzedawcy) najpierw stwierdza, że koszt naprawy to 350 zł. a po diagnostyce okazuje się, że koszt naprawa usterki wzrasta do 470 zł.

Nie dziwę się, że wiele osób woli kupić sobie laptopa za 800 zł. niż wywalić 500 zł za naprawę. Przecież dysk, ram – można to przenieść z uszkodzonego laptopa (przecież wszystko inne działa, to tylko grafika padła) do zakupionego. Jeśli ktoś chce choć trochę odbić sobie zakup nowego-starego sprzętu można sprzedać powielające się elementy, jak i też może rozebrać uszkodzony sprzęt na części i sprzedać każdy elementy oddzielnie – to zawsze jakaś kasa.
Bardzo szybko dochodzimy do sytuacji, gdzie naprawa za 500 zł. a zakup używanego laptopa za 800 się wyrównuje – przy sprzedaniu ramu, dysku i innych elementów przy uszkodzonym laptopie: klawiatura, obudowa, ekran, DVD – koszt zakupu wychodzi do około 550 zł – 600 zł.

A co do sklepu, do którego ja złożyłem swojego laptopa to też mam wiele zastrzeżeń.
Przy każdym telefonie, czy wizycie w sklepie słyszałem: jak mamy pana telefon to zadzwonimy, na pewno.
Za każdym razem ja dzwonię, a sklep… ani myśli dbać o klientów i wywiązywać się z danego słowa jakie jest przekazywane chyba każdemu klientowi – jak będziemy już coś wiedzieć, zadzwonimy – jaka ściema.

Jeśli i wy wymienialiście w swoim laptopie HP kartę graficzną i cena naprawy była niższa, fajnie jeśli dali byście znać w komentarzu. A co do obsługi, czy i wy mieliście podobny przypadek z obsługą klienta, czy może w waszym mieście lepiej się dba o klienta.

ps.
Serwis znajduje się w Katowicach, a do tego laptop będzie przetrzymywany przez sklep przez… 3 tygodnie. Dlaczego? Bo serwis jeździ do sklepu tylko w piątki. A to oznacza, że jeśli złożyliście laptopa w poniedziałek to i tak leży on na zapleczu przez… 4 dni – a to oznacza „tydzień” stracony 😦

Reklamy

Jedna myśl na temat “Naprawa laptopa (wymiana karty graficznej nvidia w HP dv6000) – 470 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s