Wydawać by się mogło, że wayland, mir (xmir), lxde, czy xfce to niemożliwe do połączenia elementy.No bo lxde (wersja gtk) i xfce, i następcy Xów to z jednej strony problem, a z drugiej lament, bo dany pulpit może nie działać.

„W akcie desperacji” twórcy lxde przepisują (ponieważ prace cały czas trwają) swoje środowisko na qt, a przy okazji osoby dbające o razor-qt przyłączyły się do projektu, aby pomóc.

Niektóre osoby ze smutkiem patrzyły na xfce, gdzie próżno mówić o przesiadce na gtk3, a co dopiero o podjęciu decyzji, który zamiennik Xów wybrać.

I tak jak twórcy lubuntu już zawczasu postanowili, że nie mają zamiaru przechodzić na Mir, tak całkiem coś innego wyszło od osób dłubiących nad xubuntu.

Ponieważ pojawiła się informacja, że zostały stworzone obrazy ISO xubuntu w oparciu o Mir (xmir). Każdy może sobie je pobrać (wersja 32 i 64 bit) i przetestować.
Oczywiście chodzi o to, aby wyeliminować błędy, więc jeśli macie ochotę to… pobierzcie obraz i uruchomcie go na swoim sprzęcie. Aby wykazać, że system uruchomił się przy pomocy xmir, trzeba w terminalu wpisać jedną linijkę i tyle.
Warto też pamiętać, że to wersja oparta o Ubuntu 13.10, czyli nadal wydanie testowe i tworzone czy poprawiane.

Źródło/Download – Xubuntu (xmir): http://vanir.unit193.tk/mir/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s