Pod względem wyglądu systemy Windows, Linux i OS X można porównać do kobiet:

Linux:
— poznanie: kobieta z rozdwojeniem jaźni, schizofrenią, problemami ruchowymi i w mówieniu.
— ubranie: kompletnie niedobrane do siebie części garderoby, obwieszona różnymi szalikami, paciorkami, czy łatami, o różnych kolorach i stylach.
— odczucia: kiedy zechcecie zagłębić się w pieszczoty tej kobiety, szybko odkrycie, że pewne części garderoby nie da się zdjąć, inne kryją pustkę, a chęć przejścia do bardziej zaawansowanych igraszek szybko zniechęci w was obowiązek uczenia się skomplikowanych zasad. Bardzo szybko musicie się pogodzić z tym, że choć tej kobiecie nic nie płacicie, ani jej nie utrzymujecie, to mimo wszystko nie macie co liczyć na prostsze życie. Jednak jedną z fajnych rzeczy w tej kobiecie jest to, że ściągacie ją do swojego domu, nie płacąc za taksówkę, do tego ta pierwsza nic o tej drugiej nie wie, choć ta druga wie o tej pierwszej… prawie wszystko.
ps.
Ta kobieta nawet po kilku latach i wykonaniu liftingu ciała wygląda prawie tak jak podczas pierwszego spotkania.

Windows:
— poznanie: dość prosty i mało złożony język, do tego nie wyróżniająca się twarz. Od taka kura domowa, bez jakiś szczególnych rzeczy, które warto zapamiętać.
— ubranie: stonowane, z pewnymi elementami, które zazwyczaj posiadają nitki i niedokończone szwy, które z czasem zaczynają denerwować.
— odczucia: zagłębiając się w pieszczoty tej kobiety zazwyczaj okazuje się, że to co całujecie to pierwsza warstwa skóry, a tych warstw jest więcej. Najgorsze, kiedy odkryjecie, że chcieliście całować szyję, a całujecie ucho. Wiele części ciała tej kobiety jest objęta pewnymi strefami, w których obrębie musicie się poruszać.
I choć płacicie raz za to, aby ją mieć, to później nie musicie jej tak naprawdę utrzymywać. Jednak największą bolączką jest fakt, że każdy kolega ma taką samą lub podobną sobie partnerkę jak twoja, posiadając prawie podobny do siebie dom.

ps.
Ta kobieta po wykonaniu liftingu ciała nie chudnie, pozostając opasłą z coraz większą ilością rozstępów, które rzutują na jej zachowaniu.

OSX:
— poznanie: prosty, ale dziwny język porozumiewania się na początku może zrażać, ale po pewnym czasie da się przyzwyczaić. Z początku wydaje się, że to ładna kobieta, ale po chwili odkrywa się, że jest w niej masę ukrytego piękna, nawet jeśli to piękno jest na swój sposób proste.
— ubranie: skrojone na miarę, z pewnymi opcjami jak zapinka, kolczyki, czy pasek, ale tylko tyle można zmienić w jej wyglądzie, bo to co ma na sobie i tak zachwyca.
— odczucia: po dłuższym poznaniu odkrywa się, że jednak to nie jest taka zwykła kobieta, a jej postępowanie jest całkiem odmienne od innych kobiet. Już samo to, że nie wiele jest miejsc, które można całować świadczy o odmienności. Kolejną odmiennością jest fakt, że rozmowa z nią polega na korzystaniu z jej torebki czy zapinki. Ta kobieta nie absorbuje twojej uwagi na sobie, ale na to, co możesz dzięki niej uczynić, co możesz z nią stworzyć.
Jedynym plusem (lub minusem) przy tej kobiecie jest to, że mieszkasz w całkiem odmiennym mieszkaniu niż inni, za które płacisz może raz, ale słono. Do tego samo utrzymanie tej kobiety sprawia, że życie z nią nie jest tanie i w pewnym sensie łatwe.

ps.
Raczej nie odczujesz przybierania nadwagi, ale też nie jest powiedziane, że po kilku latach będzie ona taka jak podczas spotkania.

Reklamy

3 myśli na temat “Windows – Linux – OSX – jako kobieta.

 1. Nawet ładnie to ująłeś, ale widać twoją wyraźną fascynację OSem po zakupie sprzętu – jak dla mnie
  ósemka (w ostatniej wersji po aktualizacjach) jest lepsza, szczególnie przy pracy na kilku ekranach!

  Polubienie

  1. Nie pracuję na kilku ekranach, więc się nie wypowiadam. Przy okazji dodam, że ja nadal siedzę na W8, bo nie widzę sensu aktualizowania go do 8.1, bo na nim nie przesiaduje.

   Co do OSX, to czasami trzeba spróbować czegoś nowego i innego, aby mieć porównanie i jasność umysłu kiedy się o czymś człowiek wypowiada.

   Polubienie

 2. Ujme to inaczej:
  LINUX:
  1. Poznanie – Kobieta której nikt nie rozumie, jednak doskonale umiejąca poruszać się w dzisiejszym świecie i potrafiąca ten świat uczynić ciekawszym. Komunikuje się ze światem za pomocą własnego języka.
  2. Ubranie – Podobna do innych kobiet, jednak różniąca się sczegółami. Ma dużo ciuchów które w dodatku można pozmieniać. Generalnie ma nieograniczone możliwości uboiru.
  3. Odczucia – kobieta którą można zmienić po siebie. Jest otwarta na świat – da Ci zajrzeć do środka i costam pozmieniać. Jest stabilna emocjonalni i raczej sama z siebie sie nie zepsuje. A nawet jeśli coś my zepsujemy w niej będzie umiała działać nawet bez nogi czy ręki. Posiada również możliwośc naprawy lub wymiany uszkodzonego narządu. Przy okazji umiejąca sama siebie ulepszać lub uleczyć.

  WINDOWS:
  1. Poznanie – rozumująca jak każda inna, nie wyrużniająca się spośród tysięcy więc i zrozumiana przez większośc.
  2. Ubranie – To co znajdujemy to mamy i generalnie nic nie można zrobić. w swojej szafie posiada 30 identycznych kompletów. I każda kobieta ma dokładnie to samo. Wszyscy Twoi koledzy mają kobietę identyczną.
  3. Odczucia – posiada dodany zestaw uleczający ,który jednak nie potrafi wszystkiego. Kobieta tyje od byle czego i potrafi się zepsuć z samego faktu że jest. Jednak obsługa kobiety jest banalna. Jej możliwości rozwoju są dosyć kiepskie, gdyż zmienić w niej może cos tylko jedna osoba na całym świecie. Przy czym kobieta potrafi z pomocą innych dogadać się ze światem. Jest zależna od innych. Nie poradzi sobie sama.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s