Imię: Mariusz

Systemy na obecną chwilę zainstalowane:
Ubuntu 12.04 64 bit
Arch linux 64 bit

Zainteresowania:
System linux, pogramy linux, grafika komputerowa, fotografika, moda, książki, film…

O sobie:

Jestem samoukiem, do wszystkiego dochodzę sam zazwyczaj bez pomocy poradników czy opisów, oczywiście chodzi o system linux i programy.

Większość rzeczy robię metodą prób i błędów, oraz testów – tak właśnie podchodzę do większości programów, które widzę pierwszy raz na oczy.

Jeśli chodzi o kod programu czy strukturę kodu, uważam że jeśli ktoś tam liznął jakikolwiek kod to wie że posiada on uporządkowaną strukturę. A tym samym przy znajomości angielskiego można obeznać się: że dana linijka to odniesienie do czegoś, a inna to nakazanie wykonanie danego polecenia przez jakiś tam element.

Nie mam pamięci do struktury kodu, więc własnego programu, czy theme bym nie stożył, ale istniejące potrafił bym pozmieniać tak aby wyszło z tego całkiem coś innego niż było jako oryginalne.

I trochę ubolewam nad tym, że właśnie nie potrafię uczyć się kod. Ponieważ w ten sposób mógł bym zmodyfikować coś, aby nie dość że było by to lepsze, to może i wygodniejsze, nie tylko dla mnie.

przetestowane dystrybucje:
Sabayon linux 4 (KDE i gnome2)
PclinuxOS 2011 (e17)
Pardus (2011)
Toorox (2011)
Fedora (… 15)
openSuse (…11.4)
slackware 13.1
pinguy (U10.xx)
pc-bsd
Mint Debian
Mageia 1 (alpha1 i beta 1)
Bodhi (Ubuntu 32 bit – e17)

email/kontakt:
my.swiat@o2.pl

jabber/komunikacja:
my.swiat@jabbim.com

7 myśli na temat “O mnie/o sobie

 1. Zaglądam od czasu do czasu, bo czasami poruszasz temat linuxa. Dziś jednak chciałem zapytać o coś innego. Co to za miejsce, które jest tłem twojego bloga? Widać je tylko częściowo ale widok jest i tak okazały. Wybacz zboczenie fotografa. Musiałem zapytać 🙂

  Polubienie

 2. Elo, takie głupoty popisałeś w tym poście, że aż mnie skręca:
  https://myswiat.wordpress.com/2009/08/07/64-bit-vs-32-bit-hmmm/
  Związek 32/64 bit z liczbą rdzeni w CPU jest absolutnie żaden. Oprogramowanie nie musi być optymalizowane pod 64 bit bo robi to kompilator (nie wiem czy widziałeś jak tworzy się oprogramowanie i jak to jest „magicznie” zrobione, że dystrybucja jest na wiele systemów, a jedno źródło) i nie chodzi o używanie innej architektury CPU przy programowaniu, bo tak naprawdę tego programista nie widzi. Nie wiem czy wiesz, ale procesory „64-bitowe” mają tylko kilka instrukcji 64-bitowych, które sprowadzają się do adresowania 64bit (>4GB). Poczytaj o assemblerze, o procesorach i nie pisz głupot, że 64 bit używa drugiego rdzenia, a 32 tylko jednego. To śmieszne!!! 😀

  Polubienie

  1. Mając doświadczenie z systemami linux i wersjami programów 32 i 64 bit (np. skype, który jest tylko 32) mogę tylko odpowiedzieć: może na systemy windows nie ma to różnicy, ale w takim razie dlaczego system 32 bit postawiony na procesorze który posiada polecenia 64 nie potrafi uruchomić programów 64 bit?
   Jeśli miałbyś rację, nie ważne jaki masz system, ważne jaki masz procesor. A to oznacza, że czy system 64 bit, czy 32 powinien uruchomić program 64 i 32, nie zważając na to na jakim systemie będzie działał.
   A więc dlaczego system linux posiada rozgraniczenie między 32 i 64?
   Po co twórcy programów tworzą wersje programów na systemy 64 bit, jeśli nie ma to znaczenia?
   I trochę dziwne jest to, że dwa rdzenie na systemie 32 są wykrywane jako jeden rdzeń, albo ich moc jest łączona (wskaźnik użycia każdego z osobna rdzenia w CPU) – czyli że idą one tym samym torem.
   Zaś w systemie 64 bit zachowanie i działanie obu rdzeni jest całkiem inne?

   Kolejnym aspektem jest też sprawa zmiany systemu windows 64 bit, pracującego na procesorze obsługującym polecenia 64 bitowe, na system windows w wersji 32 bity. I odczucie szybkości oraz lepsze działanie programów?
   Jeśli to wszystko zależy od kompilatorów i kilku poleceń – to dlaczego graficy komputerowi pracują na wersjach systemu 32 bit, a nie 64 (spotkałem się z tym wielokrotnie)?

   Polubienie

 3. Niech Moc będzie z Tobą. Polecam zrobić recenzję jakiejś fajnej gry, na przykład The Old Republic, wtedy będzie Cię czytać więcej osób. I zapoznaj się z tematem jediizmu, bo to ciekawa sprawa. Pozdrawiam. Cześć.

  Polubienie

 4. elementary OS 0.3 Freya (64-bit) – beta 1
  Ciekawa recenzja, 😉 – sprawdż poprzednią stabilną wersję LUNA .2.0 tam jest możwe ustawienie np. przycisków zminimalizuj okno itd. kodeki pobierają się i bez problemów można uruchomić dowolny film.. to dopiero wersja beta i ma trochę do poprawienia ale widzę już na początku że jest warta zainteresowania. Pozdrawiam – miłośnik Fotografii i komputerów .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s